IUVENTA / Eurodesk / Home

Novinky

NOVÉ CERTIFIKÁTY YOUTHPASS PRE ERASMUS+ BUDE MOŽNÉ VYTVORIŤ OD POLOVICE AUGUSTA 2014

22. 7. 2014

Youthpass ako dôležitý nástroj neformálneho a informálneho vzdelávania v práci s mládežou zostáva i naďalej neodlúčiteľnou súčasťou projektov podporených programom Erasmus+: Mládež v Akcii. Nové certifikáty bude možné vytvoriť od polovice augusta 2014.

FACEBOOK CHAT: ERASMUS+ OPEN TO THE WORLD

16. 5. 2014

Máš otázky o programe Erasmus+, na ktoré si nenašiel odpoveď? Opýtaj sa na ne priamo expertov. Zapoj sa do Facebook chatu Erasmus+ v stredu 21. mája od 11:00.

LETNÉ LÍDERSKÉ PROGRAMY PRE STREDOŠKOLÁKOV S ĽUĎMI Z HARVARDU!

14. 4. 2014

Nezisková organizácia LEAF aj v tomto roku ponúka študentom stredných škôl jedinečnú možnosť získať štipendium na letný vzdelávací program Global Scholars Program (GSP) na medzinárodne uznávanej strednej škole African Leadership Academy (ALA) v Juhoafrickej republike a na LEAF Summer Leadership Camp, ktorý sa uskutoční v areáli Divoká voda pri Bratislave.


všetky Novinky

Video

Koncom roka 2013 sa končí Program EÚ Mládež v akcii. Od roku 2007 bolo na Slovensku prostredníctvom programu podporených 806 projektov, ktoré získali finančnú podporu v celkovej výške 10 613 448 €. Počas 7 rokov trvania projektu Mládež v akcii skupiny mladých ľudí aj jednotlivci cestovali do zahraničia v rámci Európskej dobrovoľníckej služby, pripravovali projekty vo svojich komunitách vďaka mládežníckym iniciatívam, naštartovali dialóg s politikmi na všetkých úrovniach, spoznávali iné kultúry, krajiny a národy. Do programu Mládež v akcii sa v rokoch 2007-2013 zapojilo 14 tisíc mladých ľudí. Posledné predkladacie kolo programu bude 1.októbra 2013. Program Mládež v akcii sa chýli k záveru - prichádza však nová generácia Programu s názvom ERAZMUS+


Eurodesk

predstavuje európsku informačnú sieť, ktorej úlohou je poskytovať informácie a rady týkajúce sa mladých ľudí a všetkých tých, ktorí s nimi pracujú. Tam, kde nie sú predošlé skúsenosti s využívaním európskych, resp. medzinárodných finančných zdrojov, vzniká zákonite potreba dodatočných podporných informácií s cieľom maximalizovať ich informačnú hodnotu a efektivitu.

EURODESK sumarizuje a sprehľadňuje európske informácie tak, aby boli zrozumiteľnejšie pre určené skupiny. Všetky informácie sú poskytované bezplatne, na základe telefonickej, písomnej alebo emailovej žiadosti, pričom časť z poskytovaných informácií sa nachádzajú práve na tejto stránke.

viac o Eurodesku

Registrácia
baner_registracia_komprax

Sutaz

banner Mládež 2030

Konferencia o mládeži

Logo eurodesk Obrázok Európsky portál pre mládežEuroguidanceLogo euresLogo eacea_enLogo EurActiv