IUVENTA / Eurodesk / Home

Novinky

LETNÉ LÍDERSKÉ PROGRAMY PRE STREDOŠKOLÁKOV S ĽUĎMI Z HARVARDU!

14. 4. 2014

Nezisková organizácia LEAF aj v tomto roku ponúka študentom stredných škôl jedinečnú možnosť získať štipendium na letný vzdelávací program Global Scholars Program (GSP) na medzinárodne uznávanej strednej škole African Leadership Academy (ALA) v Juhoafrickej republike a na LEAF Summer Leadership Camp, ktorý sa uskutoční v areáli Divoká voda pri Bratislave.


LITERÁRNA SÚŤAŽ O ELEKTRONICKÚ ČÍTAČKU KNÍH A DVA DNI V BRUSELI

14. 4. 2014

Čo pre teba znamená rozšírená Európska únia?

VÝZVA NA PREDKLADANIE PONÚK NA HODNOTENIE PROGRAMU ŠTUDIJNÝCH STRETNUTÍ ODBORU MLÁDEŽE RADY EURÓPY

4. 4. 2014

Odbor mládeže Rady Európy organizuje hodnotenie svojho programu študijných stretnutí. Európske centrá mládeže Rady Európy v Štrasburgu a v Budapešti hosťujú každý rok celkom 20 - 25 študijných stretnutí v spolupráci s medzinárodnými mládežníckymi organizáciami a ich sieťami. Študijné stretnutia prebiehajú v súlade so štandardmi neformálneho vzdelávania v rámci Odboru mládeže a sú hlavným nástrojom na zaraďovanie mládežníckych vedúcich a multiplikátorov z mládežníckych organizácií do programu Rady Európy.

všetky Novinky

Video

Koncom roka 2013 sa končí Program EÚ Mládež v akcii. Od roku 2007 bolo na Slovensku prostredníctvom programu podporených 806 projektov, ktoré získali finančnú podporu v celkovej výške 10 613 448 €. Počas 7 rokov trvania projektu Mládež v akcii skupiny mladých ľudí aj jednotlivci cestovali do zahraničia v rámci Európskej dobrovoľníckej služby, pripravovali projekty vo svojich komunitách vďaka mládežníckym iniciatívam, naštartovali dialóg s politikmi na všetkých úrovniach, spoznávali iné kultúry, krajiny a národy. Do programu Mládež v akcii sa v rokoch 2007-2013 zapojilo 14 tisíc mladých ľudí. Posledné predkladacie kolo programu bude 1.októbra 2013. Program Mládež v akcii sa chýli k záveru - prichádza však nová generácia Programu s názvom ERAZMUS+


Eurodesk

predstavuje európsku informačnú sieť, ktorej úlohou je poskytovať informácie a rady týkajúce sa mladých ľudí a všetkých tých, ktorí s nimi pracujú. Tam, kde nie sú predošlé skúsenosti s využívaním európskych, resp. medzinárodných finančných zdrojov, vzniká zákonite potreba dodatočných podporných informácií s cieľom maximalizovať ich informačnú hodnotu a efektivitu.

EURODESK sumarizuje a sprehľadňuje európske informácie tak, aby boli zrozumiteľnejšie pre určené skupiny. Všetky informácie sú poskytované bezplatne, na základe telefonickej, písomnej alebo emailovej žiadosti, pričom časť z poskytovaných informácií sa nachádzajú práve na tejto stránke.

viac o Eurodesku

Registrácia
baner_registracia_komprax

Sutaz

banner Mládež 2030

Konferencia o mládeži

Logo eurodesk Obrázok Európsky portál pre mládež Logo eacea_enLogo euresLogo EurActiv