IUVENTA / IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

Novinky

ZAPOJ SA DO PROJEKTU VEĽVYSLANECTVO MLADÝCH A VYHRAJ MNOŽSTVO ATRAKTÍVNYCH CIEN

14. 1. 2015

Si študent strednej školy? Nie je ti ľahostajné prostredie, v ktorom žiješ? Vypracuj projekt so svojimi nápadmi, čo a ako chceš zmeniť a získaj titul „Veľvyslanec mladých“. Čaká na teba množstvo hodnotných cien, zahraničné študijné pobyty, návšteva Európskeho parlamentu, jazykové kurzy, notebooky a mnohé ďalšie.

VĎAKA DOBROVOĽNÍCTVU SI NAŠLA ZMYSLUPLNÚ PRÁCU

29. 12. 2014

Ako dieťa bola vedená k dobrým výsledkom v škole, aby neskôr mohla získať dobre platenú prácu. Po ukončení štúdia si však vyskúšala dobrovoľníctvo a to jej otvorilo nové rozmery. Katarína Karcolová (32) pochopila, že šťastie a zmysel sa dá nájsť v živote aj inak ako štandardným prístupom. Sen jej splnil práve dobrovoľnícky pobyt cez program Mládež v akcii, ktorý je od roku 2014 súčasťou nového programu EÚ Erasmus+.

ZAHRANIČNÁ STÁŽ JEJ UKÁZALA SMEROVANIE V ŽIVOTE

22. 12. 2014

Študovala prekladateľstvo, vďaka ktorému sa dostala na stáž do Portugalska. Tam však zistila, že omnoho viac ako cudzí jazyk ju baví pracovať s ľuďmi a pomáhať im v ich kariérnom rozvoji. Zuzana Maderová (25) absolvovala stáž cez projekt Erasmus a momentálne cestuje po svete ako riaditeľka pobočky medzinárodnej študentskej organizácie aj prostredníctvom nového programu EÚ Erasmus+.

ZVEREJŇUJEME NOVÚ VÝZVU V PROGRAMOCH PRE MLÁDEŽ NA ROKY 2014 – 2020

19. 12. 2014

Od 19. decembra 2014 je zverejnená výzva na predkladanie žiadostí  v rámci Programov pre mládež 2014 – 2010 programu SLUŽBY mladým a programu HLAS mladých.

všetky Novinky

Video

 

Pozri, čo všetko sa dá zažiť vďaka programu Erasmus+.

Dva milióny budúcností

Slovensko je jednou z najmladších krajín Európskej únie s takmer 2 miliónmi mladých ľudí do 30 rokov. Aké sú špecifické potreby mládeže na Slovensku? A akými problémami a prekážkami bojujú? Hľadajú sa možnosti ako využiť ich cenný potenciál pre rozvoj našej spoločnosti?

Odpoveďami na tieto otázky sa zaoberá Správa o mládeži 2014 a dlhodobou víziou mládežníckej politiky Stratégia štátnej politiky pre mládež v SR na roky 2014 – 2020.

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

je štátna inštitúcia, priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Oblasťou jej činnosti je práca s mládežou mimo školy a rodiny a mládežnícka politika na Slovensku aj mimo neho.

Základné témy aktivít IUVENTY sú účasť mládeže na živote spoločnosti, rozvoj mládežníckeho dobrovoľníctva, výchova k ľudským právam, neformálne vzdelávanie a zapojenie mladých ľudí s nedostatkom príležitostí.

Viac o IUVENTE.

Registrácia
baner_registracia_komprax

banner caf

Konferencia o mládeži

Plaváreň a saunaPrenájmy priestorovObrázok Európsky portál pre mládežbaner_za_jedno_lanoMládež 2030banner Mládež 2030