IUVENTA / Novinky IUVENTA / AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

29. 6. 2016

Podpora talentu, nadania a základné informácie o prvom slovenskom predsedníctve v rade EÚ boli hlavnou témou workshopových aktivít pre mladých ľudí, ktoré sa realizovali v rôznych mestách Slovenska v mesiaci jún 2016. Mladí ľudia sa stretli na Festivale LUMEN v Trnave, kde si osvojili prácu s fotografiou a videom, v Bánovciach nad Bebravou na Reštarte a Liptovskom Mikuláši na Bambifeste sa zdokonaľovali v športovom nadaní, v Banskej Bystrici v umeleckom talente, v Námestove na Dni pre všetkých a v Považskej Bystrici v rôznorodých talentových disciplínach.

 aa


Súčasťou aktivít bolo aj predstavenie priorít slovenského predsedníctva v Rade EÚ a spustenie kampane o SK PRES, ktorá počas mesiaca zasiahla viac ako 30 000 mladých ľudí cez workshopy aj sociálne siete.
Začatím slovenského predsedníctva v Rade EÚ podpora vzťahu slovenských mladých ľudí k Európskej únii bude pokračovať cez výstupy ďalšie workshopové stretnutia po Slovensku, vzdelávania aj národnú konferenciu mládeže, ktorá bude 4.10.2016 v Žiline.

1%20(3)

Všetky aktivity sa realizujú pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie , a sú podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
Hlavnými organizátormi sú Rada mládeže Žilinského kraja, Rada mládeže Trnavského kraja, Rada mládeže Trenčianskeho kraja a Rada mládeže Banskobystrického kraja.

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030