IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


VÝZVA PRE ZÁUJEMCOV O ŠKOLENIE ŠKOLITEĽOV PRE OBLASŤ MLÁDEŽE V RADE EURÓPY

17. 2. 2015

VÝZVA PRE ZÁUJEMCOV O ŠKOLENIE ŠKOLITEĽOV PRE OBLASŤ MLÁDEŽE V RADE EURÓPY

Oddelenie mládeže Rady Európy vyhlasuje výzvu pre záujemcov o dlhodobé školenie školiteľov pre oblasť mládeže v Rade Európy zamerané na neformálne vzdelávanie mladých ľudí. Cieľom školenia je podpora zvyšovania kvality aktivít neformálneho vzdelávania v Rade Európy prostredníctvom rozvíjania kompetencií školiteľov aktívne pôsobiacich v oblasti mládeže. 


VÝZVY NA PREDKLADANIE ŽIADOSTÍ O DOTÁCIU V RÁMCI PROGRAMU PODPORA MLÁDEŽNÍCKYCH ORGANIZÁCIÍ

16. 2. 2015

VÝZVY NA PREDKLADANIE ŽIADOSTÍ O DOTÁCIU V RÁMCI PROGRAMU PODPORA MLÁDEŽNÍCKYCH ORGANIZÁCIÍ

Zverejnili sme zoznam registrovaných žiadateľov o dotáciu v rámci programu PODPORA mládežníckych organizácií v roku 2015. Od 16. februára 2015 je zverejnená výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu v rámci programu finančnej podpory MŠVVaŠ SR PODPORA mládežníckych organizácií na rok 2015.


SLOVENSKÝ INŠTITÚT MLÁDEŽE OFICIÁLNE V NAŠOM NÁZVE

12. 2. 2015

SLOVENSKÝ INŠTITÚT MLÁDEŽE OFICIÁLNE V NAŠOM NÁZVE

Dňa 21. 1. 2015 bol ministrom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podpísaný Dodatok č. 5 k Zriaďovacej listine zo dňa 23. 9. 1988, ktorým sa k uvedenému dátumu zmenil oficiálny názov organizácie na: IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


IUVENTA SA STALA DOBROPODNIKOM. ODMENÍ DOBROVOĽNÍKOV

9. 2. 2015

IUVENTA SA STALA DOBROPODNIKOM. ODMENÍ DOBROVOĽNÍKOV

Dobrovoľníci nevykonávajú svoju činnosť s vidinou odmeny. To však neznamená, že si ju za svoju prácu nezaslúžia. Bratislavské dobrovoľnícke centrum preto vymyslelo DOBROkartu. Tá jej držiteľa oprávňuje čerpať zľavy v rôznych podnikoch, zatiaľ v rámci Bratislavy. DOBROpodnikom sa stala aj IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


VÝZVA NA ZABEZPEČENIE DOZORU POČAS CELOŠTÁTNYCH KÔL PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD

6. 2. 2015

VÝZVA NA ZABEZPEČENIE DOZORU POČAS CELOŠTÁTNYCH KÔL PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD Vykonávanie dozoru nad súťažiacimi (žiakmi ZŠ a SŠ) počas oficiálneho trvania súťaže, zodpovednosť za bezpečnosť a plynulý priebeh podujatia v súlade s vopred naplánovaným programom. Práce je vhodná aj pre študentov VŠ a dôchodcov.

BRATISLAVSKÉ DOBROVOĽNÍCKE CENTRUM HĽADÁ DOBRODRUHOV

5. 2. 2015

BRATISLAVSKÉ DOBROVOĽNÍCKE CENTRUM HĽADÁ DOBRODRUHOV V uliciach Bratislavy aj na internete prebieha nová netradičná kampaň Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) Hľadáme DOBROdruhov. BDC ňou pokračuje v úspešnej sérii predchádzajúcich kampaní a aj naďalej neúnavne hľadá dobrodruhov, ktorí sa neboja nových vecí, sú ochotní priložiť ruku k dielu a zažiť niečo prekvapivé a nečakané.

CHCETE ŠTUDOVAŤ V ZAHRANIČÍ? PENIAZE NIE SÚ PROBLÉM

2. 2. 2015

CHCETE ŠTUDOVAŤ V ZAHRANIČÍ? PENIAZE NIE SÚ PROBLÉM Veľa mladých ľudí túži získavať skúsenosti v zahraničí. Len časť z nich však nasleduje svoje sny, ostatní sa vzdajú s výhovorkou, že na to nemajú dosť schopností alebo financií. Michal Magušin (25) patrí medzi tých vytrvalých. A je dôkazom toho, že peniaze nie sú problém. Jeho otec je robotník na malej vodnej elektrárni, mama je zdravotná sestra a má 12 súrodencov. Aj napriek tomu absolvoval študijné pobyty v USA a už štvrtý mesiac študuje na univerzite v Londýne.

VĎAKA DOBROVOĽNÍCTVU SI NAŠLA ZMYSLUPLNÚ PRÁCU

29. 12. 2014

VĎAKA DOBROVOĽNÍCTVU SI NAŠLA ZMYSLUPLNÚ PRÁCU

Ako dieťa bola vedená k dobrým výsledkom v škole, aby neskôr mohla získať dobre platenú prácu. Po ukončení štúdia si však vyskúšala dobrovoľníctvo a to jej otvorilo nové rozmery. Katarína Karcolová (32) pochopila, že šťastie a zmysel sa dá nájsť v živote aj inak ako štandardným prístupom. Sen jej splnil práve dobrovoľnícky pobyt cez program Mládež v akcii, ktorý je od roku 2014 súčasťou nového programu EÚ Erasmus+.


ZAHRANIČNÁ STÁŽ JEJ UKÁZALA SMEROVANIE V ŽIVOTE

22. 12. 2014

ZAHRANIČNÁ STÁŽ JEJ UKÁZALA SMEROVANIE V ŽIVOTE

Študovala prekladateľstvo, vďaka ktorému sa dostala na stáž do Portugalska. Tam však zistila, že omnoho viac ako cudzí jazyk ju baví pracovať s ľuďmi a pomáhať im v ich kariérnom rozvoji. Zuzana Maderová (25) absolvovala stáž cez projekt Erasmus a momentálne cestuje po svete ako riaditeľka pobočky medzinárodnej študentskej organizácie aj prostredníctvom nového programu EÚ Erasmus+.


ZVEREJŇUJEME NOVÚ VÝZVU V PROGRAMOCH PRE MLÁDEŽ NA ROKY 2014 – 2020

19. 12. 2014

ZVEREJŇUJEME NOVÚ VÝZVU V PROGRAMOCH PRE MLÁDEŽ NA ROKY 2014 – 2020

Od 19. decembra 2014 je zverejnená výzva na predkladanie žiadostí  v rámci Programov pre mládež 2014 – 2010 programu SLUŽBY mladým a programu HLAS mladých.


Registrácia
baner_registracia_komprax

banner caf

Konferencia o mládeži

Plaváreň a saunaPrenájmy priestorovObrázok Európsky portál pre mládežbaner_za_jedno_lanoMládež 2030banner Mládež 2030