IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


IUVENTA MENÍ ADMINSTRATÍVNE SÍDLO

22. 9. 2015

IUVENTA MENÍ ADMINSTRATÍVNE SÍDLO
Od pondelka 28. septembra meníme naše administratívne sídlo z Búdkovej 2 na Karloveskú 64 v Bratislave. Vopred sa ospravedlňujeme za prípadné technické výpadky počas sťahovania kancelárií. V prípade potreby sú zamestnanci organizácie IUVENTA dostupní na mobilných číslach.

VÝZVA NA POZÍCIU EXTERNÝCH HODNOTITEĽOV PROJEKTOVÝCH ŽIADOSTÍ V RÁMCI PROGRAMU EÚ ERASMUS + PRE OBLASŤ MLÁDEŽE

16. 9. 2015

VÝZVA NA POZÍCIU EXTERNÝCH HODNOTITEĽOV PROJEKTOVÝCH ŽIADOSTÍ V RÁMCI PROGRAMU EÚ ERASMUS + PRE OBLASŤ MLÁDEŽE
IUVENTA – Národná agentúra programu EÚ Erasmus+ pre oblasť mládeže vyhlasuje Výzvu na pozíciu externých hodnotiteľov projektových žiadostí. Do výzvy sa môžete prihlásiť poslaním životopisu a krátkeho motivačného listu na adresu peter.kupec@iuventa.sk. Kladne vyhodnotené prihlášky budú zaradené do databázy hodnotiteľov, z ktorej budú vyberaní hodnotitelia projektových žiadostí.

VÝBEROVÉ KONANIE NA ČLENOV AKREDITAČNEJ KOMISIE

11. 9. 2015

VÝBEROVÉ KONANIE NA ČLENOV AKREDITAČNEJ KOMISIE Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky odbor mládeže, sekcia štátnej starostlivosti o šport a mládež vypisuje výberové konanie na členov Akreditačnej komisie pre špecializované činnosti v oblasti práce s mládežou.

IUVENTA VYDALA NOVÉ PUBLIKÁCIE, SÚ DOSTUPNÉ ONLINE

11. 9. 2015

IUVENTA VYDALA NOVÉ PUBLIKÁCIE, SÚ DOSTUPNÉ ONLINE V priebehu mesiacov júl a august bolo v rámci Národného projektu PRAKTIK vydaných spolu osem publikácií – sedem tematických a jedna metodická.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2015

27. 8. 2015

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2015
Slovenský olympijský výbor sa stal národným koordinátorom Európskeho týždňa športu, ktorý je novou iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Prvý Európsky týždeň športu sa bude konať od 7. do 13. septembra 2015. Počas prvého ročníka budú mať zapojené krajiny možnosť podieľať sa na aktivitách a podujatiach organizovaných na národnej úrovni až do konca septembra. V prípade Európskeho týždňa športu nejde o jednorazové podujatie. Počínajúc rokom 2015 sa bude konať každoročne v septembri.

OKRÚHLY STÔL K MLÁDEŽNÍCKEJ POLITIKE MESTA BRATISLAVY

26. 8. 2015

OKRÚHLY STÔL K MLÁDEŽNÍCKEJ POLITIKE MESTA BRATISLAVY Príležitosť pre mladých ľudí v Bratislave vyjadriť sa k veciam, ktoré chcú zlepšiť, naštartovať, zmeniť. Prípravné stretnutie mládeže sa uskutoční 7. septembra 2015, samotné stretnutie so zástupcami tvorcov politiky 9. septembra 2015.

PRIESKUM EURÓPSKEJ KOMISIE PREDĹŽENÝ DO 20. SEPTEMBRA

25. 8. 2015

PRIESKUM EURÓPSKEJ KOMISIE PREDĹŽENÝ DO 20. SEPTEMBRA Európska komisia organizuje krátkodobý prieskum, kde zisťuje ako napĺňanie Stratégie EÚ pre mládež vidia mladí ľudia. Do prieskumu sa môžu zapojiť mladí ľudia od 15 rokov. Anketu možno vyplniť do 20. septembra 2015.

SLOVENSKÍ INFORMATICI ZÍSKALI NAJCENNEJŠIE KOVY

24. 8. 2015

SLOVENSKÍ INFORMATICI ZÍSKALI NAJCENNEJŠIE KOVY

Slovenskí gymnazisti patria medzi najlepších stredoškolských informatikov. Presvedčili o tom svojimi výbornými výsledkami na nedávnej Medzinárodnej olympiáde v informatike, z ktorej sa vrátili s prvým, druhým aj tretím miestom.


MLADÍ SLOVENSKÍ FYZICI USPELI NA SÚŤAŽI V THAJSKU

24. 8. 2015

MLADÍ SLOVENSKÍ FYZICI USPELI NA SÚŤAŽI V THAJSKU S mimoriadnym úspechom sa vrátili z medzinárodného Turnaja mladých fyzikov slovenskí stredoškoláci. Päťčlenný tím v konkurencii 27 krajín zo štyroch kontinentov v thajskom meste Nakhon Ratchasima obsadil štvrté miesto v absolútnom poradí a získal strieborné medaily.

SLOVENSKÍ MATEMATICI PRINIESLI Z CHIANG MAI MEDAILY

19. 8. 2015

SLOVENSKÍ MATEMATICI PRINIESLI Z CHIANG MAI MEDAILY Dve strieborné a tri bronzové medaily – s takýmto úspechom sa vrátili slovenskí stredoškoláci z 56. ročníka Medzinárodnej matematickej olympiády (IMO) v thajskom meste Chiang Mai. V neoficiálnom hodnotení zúčastnených krajín sa Slovensko umiestnilo na 33. mieste spomedzi 104 krajín.
Registrácia
baner_konferencia_komprax

banner caf