IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


AJ MLADÍ MÔŽU MENIŤ POLITIKU

24. 4. 2015

AJ MLADÍ MÔŽU MENIŤ POLITIKU Slovensko je krajinou mladých – takmer 40 percent obyvateľov je mladších ako 30 rokov. Majú títo ľudia možnosť ovplyvňovať veci, ktoré sa ich priamo dotýkajú či to, ako bude vyzerať ich okolie a krajina, v ktorej žijú? Áno, ak budú spolu s dôležitými dospelými ťahať „za jedno lano“.

MLADÍ REPORTÉRI SI POSVIETIA NA SLOVENSKO

20. 4. 2015

MLADÍ REPORTÉRI SI POSVIETIA NA SLOVENSKO

Dňa 15. 4. 2015 oficiálne odštartoval prvý ročník unikátneho edukačného projektu pre deti a mládež s názvom „Mladí reportéri“. Ide o národný projekt neformálneho vzdelávania mládeže v oblasti mediálnej gramotnosti pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je edukačno-mentorská platforma pre deti a mládež www.dikymoc.sk, ktorej realizátorom je neziskové občianske združenie Šedý medveď. Súťažná téma nesie názov: „Narodil som sa na Slovensku.“ Projekt je venovaný pamiatke Petra Pišťanka – skvelého spisovateľa, novinára a člena odbornej poroty tejto súťaže.


K ĎALŠIEMU SMEROVANIU PRÁCE S MLÁDEŽOU V EURÓPE PRISPEJE AJ SLOVENSKO

17. 4. 2015

K ĎALŠIEMU SMEROVANIU PRÁCE S MLÁDEŽOU V EURÓPE PRISPEJE AJ SLOVENSKO

27. – 30. apríla 2015 bude v Bruseli v poradí druhý Európsky konvent k práci s mládežou. Chce priniesť na jedno miesto aktuálne poznatky, vízie a skúsenosti z členských krajín a nájsť spoločné východisko a ďalšie smerovanie práce s mládežou v Európe. Predchádzal mu prvý konvent pred piatimi rokmi v belgickom Gente, ktorý organizátori zamerali na rôznorodosť práce s mládežou.


MLADÍ FYZICI ZO SLOVENSKA POCESTUJÚ NA MEDZINÁRODNÝ TURNAJ DO THAJSKA

16. 4. 2015

MLADÍ FYZICI ZO SLOVENSKA POCESTUJÚ NA MEDZINÁRODNÝ TURNAJ DO THAJSKA

Už 23. ročník celoštátneho kola Turnaja mladých fyzikov (TMF) sa uskutočnil počas uplynulého týždňa (7. – 10. apríla 2015) v Bratislave. Víťazom sa stalo družstvo 1. súkromného gymnázia z Bratislavy pred družstvom Gymnázia Jura Hronca z Bratislavy a Gymnázia Pavla Horova z Michaloviec.


VÝSLEDKY VÝBEROVEJ KOMISIE K PREDKLADACIEMU TERMÍNU 4. 2. 2015

14. 4. 2015

VÝSLEDKY VÝBEROVEJ KOMISIE K PREDKLADACIEMU TERMÍNU 4. 2. 2015

Na základe odporúčania Výberovej komisie programu EÚ Erasmus+ pre oblasť mládeže zverejňujeme výsledky výberového procesu projektových žiadostí predložených k 4. februáru 2015. Všetkým úspešným žiadateľom gratulujeme a želáme úspešnú realizáciu projektu.


AKREDITAČNÉ ŠKOLENIE ANEB PRVNÍ KROKY V EDS

10. 4. 2015

AKREDITAČNÉ ŠKOLENIE ANEB PRVNÍ KROKY V EDS „Akreditačné školenie aneb první kroky v EDS“, ktoré sa uskutoční v termíne 5. – 9. mája 2015, vytvára priestor na výmenu skúsenosti, získanie vedomosti, oboznámenie sa so základnými princípmi, formami a metódami Európskej dobrovoľníckej služby. Je zamerané na kvalitu projektov Európskej dobrovoľníckej služby a pripravenosť pracovníkov organizácií na prácu s dobrovoľníkmi.

UČIŤ SA BYŤ MENTOROM

8. 4. 2015

UČIŤ SA BYŤ MENTOROM Mentor môže byť záchranným padákom pre dobrovoľníka, jeho mostom k sociálnym kontaktom, mediátorom nedorozumení a v neposlednom rade podporovateľom procesu učenia sa dobrovoľníka. Zámerom školenia je podporiť mentorov a ich prácu dobrovoľníkmi Európskej dobrovoľníckej služby.

ABSOLVENTKA KOMPRAXU SPROPAGOVALA BYTČU, VYDALA O NEJ KNIHU

2. 4. 2015

ABSOLVENTKA KOMPRAXU SPROPAGOVALA BYTČU, VYDALA O NEJ KNIHU Počas prázdnin stretávala málo návštevníkov svojho rodného mesta a jeho okolia. Kristína Valušiaková (18) sa preto rozhodla cez Národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax situáciu zmeniť a svojim projektom napomôcť k zvýšeniu návštevnosti Bytče.

IUVENTA MÁ NOVÉHO GENERÁLNEHO RIADITEĽA

1. 4. 2015

IUVENTA MÁ NOVÉHO GENERÁLNEHO RIADITEĽA

Do funkcie generálneho riaditeľa organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže bol dňa 1. apríla 2015 vymenovaný Mgr. Rastislav Pavlík.


MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA "RAY TRIANGULAR SUMMIT"

30. 3. 2015

MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA "RAY TRIANGULAR SUMMIT" V termíne 11. – 13. 5. 2015 sa vo Viedni uskutoční konferencia, ktorú spoluorganizuje aj slovenská Národná agentúra Erasmus+.
Registrácia
baner_registracia_komprax

banner caf

Konferencia o mládeži

Plaváreň a saunaPrenájmy priestorovObrázok Európsky portál pre mládežbaner_za_jedno_lanoMládež 2030banner Mládež 2030