IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


EASTERN EXPRESS 2015

13. 5. 2015

EASTERN EXPRESS 2015 EASTERN EXPRESS je školenie ohľadom mládežníckych výmen v rámci programu Erasmus+:mládež v akcii, pričom sa zameriava najmä na partnerstvá medzi krajinami V4 a krajinami východného partnerstva.

PRIDAJ PLYN – PROJEKTY JEDNODUCHO A ZÁBAVNE

13. 5. 2015

PRIDAJ PLYN – PROJEKTY JEDNODUCHO A ZÁBAVNE Česko-slovenské školenie Pridaj plyn – projekty jednoducho a zábavne je zamerané na projekty nadnárodných mládežníckych iniciatív mládeže v rámci programu Erasmus+: Mládež v akcii. Je určené všetkým mladým ľuďom, ktorí majú nápad, ale nevedia ako ho zrealizovať a kde na neho získať financie.

MLADÉ VÝSKUMNÍČKY SI PRIVIEZLI Z GRUZÍNSKA MEDAILY

12. 5. 2015

MLADÉ VÝSKUMNÍČKY SI PRIVIEZLI Z GRUZÍNSKA MEDAILY Na Medzinárodnej olympiáde mladých výskumníkov sa výborne darilo aj reprezentácii zo Slovenska. Katarína Hudačková z Gymnázia L. Stöckela v Bardejove získala zlatú medailu a jej projekt bol dokonca zaradený medzi sedem najúspešnejších.

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA OSLÁVILA PIATE VÝROČIE

7. 5. 2015

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA OSLÁVILA PIATE VÝROČIE

Na celoštátnom kole Technickej olympiády v Nitre súťažili víťazi krajských kôl v boji o medaily. Predmetovú olympiádu slávnostne otvorila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Romana Kanovská.


DEJEPISNEJ OLYMPIÁDE KRAĽUJÚ CHLAPCI

6. 5. 2015

DEJEPISNEJ OLYMPIÁDE KRAĽUJÚ CHLAPCI V závere minulého týždňa si žiaci slovenských základných a stredných škôl zmerali sily v celoštátnom kole Dejepisnej olympiády. V štyroch kategóriách súťažilo spolu 42 žiakov, najúspešnejšiu štvoricu tvoria výlučne chlapci.

VÝSLEDKY JAZYKOVÝCH OLYMPIÁD ZA ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015

30. 4. 2015

VÝSLEDKY JAZYKOVÝCH OLYMPIÁD ZA ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015

Počas uplynulých dvoch mesiacov si jazykovo zdatní žiaci základných a stredných škôl zmerali sily v celoštátnych kolách jazykových olympiád za školský rok 2014/2015. Súťažilo sa v španielčine, angličtine, nemčine, francúzštine, nasledovala rodná slovenčina a jazykový maratón uzavrela Olympiáda z ruského jazyka.


ŽIACI SI OTESTUJÚ SVOJE VEDOMOSTI Z DEJEPISU

28. 4. 2015

ŽIACI SI OTESTUJÚ SVOJE VEDOMOSTI Z DEJEPISU 27 stredoškolákov a 16 žiakov základných škôl sa stretne v dňoch 30. apríla až 2. mája na celoštátnom kole dejepisnej olympiády. Víťazi krajských kôl budú riešiť testy a obhajovať písomné práce už po siedmy raz.

AJ MLADÍ MÔŽU MENIŤ POLITIKU

24. 4. 2015

AJ MLADÍ MÔŽU MENIŤ POLITIKU Slovensko je krajinou mladých – takmer 40 percent obyvateľov je mladších ako 30 rokov. Majú títo ľudia možnosť ovplyvňovať veci, ktoré sa ich priamo dotýkajú či to, ako bude vyzerať ich okolie a krajina, v ktorej žijú? Áno, ak budú spolu s dôležitými dospelými ťahať „za jedno lano“.

MLADÍ REPORTÉRI SI POSVIETIA NA SLOVENSKO

20. 4. 2015

MLADÍ REPORTÉRI SI POSVIETIA NA SLOVENSKO

Dňa 15. 4. 2015 oficiálne odštartoval prvý ročník unikátneho edukačného projektu pre deti a mládež s názvom „Mladí reportéri“. Ide o národný projekt neformálneho vzdelávania mládeže v oblasti mediálnej gramotnosti pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je edukačno-mentorská platforma pre deti a mládež www.dikymoc.sk, ktorej realizátorom je neziskové občianske združenie Šedý medveď. Súťažná téma nesie názov: „Narodil som sa na Slovensku.“ Projekt je venovaný pamiatke Petra Pišťanka – skvelého spisovateľa, novinára a člena odbornej poroty tejto súťaže.


K ĎALŠIEMU SMEROVANIU PRÁCE S MLÁDEŽOU V EURÓPE PRISPEJE AJ SLOVENSKO

17. 4. 2015

K ĎALŠIEMU SMEROVANIU PRÁCE S MLÁDEŽOU V EURÓPE PRISPEJE AJ SLOVENSKO

27. – 30. apríla 2015 bude v Bruseli v poradí druhý Európsky konvent k práci s mládežou. Chce priniesť na jedno miesto aktuálne poznatky, vízie a skúsenosti z členských krajín a nájsť spoločné východisko a ďalšie smerovanie práce s mládežou v Európe. Predchádzal mu prvý konvent pred piatimi rokmi v belgickom Gente, ktorý organizátori zamerali na rôznorodosť práce s mládežou.


Registrácia
baner_konferencia_komprax

banner caf

Konferencia o mládeži

Plaváreň a saunaPrenájmy priestorovObrázok Európsky portál pre mládežbaner_za_jedno_lanoMládež 2030banner Mládež 2030