IUVENTA / Novinky IUVENTA / VÝSLEDKY JAZYKOVÝCH OLYMPIÁD ZA ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015

VÝSLEDKY JAZYKOVÝCH OLYMPIÁD ZA ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015

30. 4. 2015

Prvej zo spomínaných súťaží, Olympiády v španielčine, sa zúčastnilo 28 súťažiacich v štyroch kategóriách. Najvyšší počet bodov zo všetkých si odniesla Lucia Hromadová z Gymnázia V.B. Nedožerského v Prievidzi.

Rastúci záujem a popularitu angličtiny dokazuje najvyššia účasť zo všetkých jazykových súťaží – 63 žiakov v ôsmich kategóriách. Najlepšie zo všetkých si počínala Katarína Krupková z Gymnázia na Kukučínovej ulici v Poprade.

V siedmich kategóriách medzi sebou súťažili nemčinári (foto nižšie). Marko Gravas z Dubnice nad Váhom stratil iba dva body z celkového počtu sto, čím získal najvyšší počet dosiahnutý v súťaži.

onj

Jubilejný 25. ročník má za sebou aj Olympiáda vo francúzskom jazyku (foto nižšie). Zúčastnilo sa na nej 42 súťažiacich z ôsmich krajov Slovenska. Predsedníčka CK OFJ Mária Partová vyjadrila spokojnosť s úrovňou aj záujmom žiakov o francúzštinu aj vo vekovo mladších kategóriách.

ofj

Tradíciu si začína budovať aj Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre. Siedmeho ročníka sa zúčastnilo 21 súťažiacich v troch kategóriách. Najúspešnejšími boli Daniela Hanusová zo Sučian, Romana Antalová z Bánoviec nad Bebravou a Patrícia Kováčiková z Nitry.

Najstaršia zo všetkých jazykových súťaží, Olympiáda z ruského jazyka, má za sebou už úctyhodný 45. ročník. Stále sa však teší veľkej obľube, o čom svedčí aj počet 42 súťažiacich v siedmich kategóriách. Najvyšším počtom bodov sa môže pochváliť Anastasia Sevastyanova z Prievidze.

Kompletné výsledkové listiny celoštátnych kôl jazykových olympiád za školský rok 2014/2015 nájdete tu.

späť na Novinky
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+ baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030