IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


SHADOWING PROGRAM OSN

22. 7. 2016

SHADOWING PROGRAM OSN Využite príležitosť stráviť jeden deň po boku niektorého zo zamestnancov OSN vo Viedni a spoznať ich náplň práce a medzinárodné prostredie, v ktorom pracujú!

V DOBRÝCH RUKÁCH - VZDELÁVAME NEFORMÁLNE

21. 7. 2016

V DOBRÝCH RUKÁCH - VZDELÁVAME NEFORMÁLNE
V Bojniciach ste 10. až 12. júna 2016 mohli vidieť zástupcov mnohých mládežníckych organizácií z celého Slovenska. Dôvodom bolo stretnutie, ktoré organizovalo Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR ako súčasť odvážneho projektu.

VÝSLEDKY VÝBEROVEJ KOMISIE K PREDKLADACIEMU TERMÍNU 26. 4. 2016

17. 7. 2016

VÝSLEDKY VÝBEROVEJ KOMISIE K PREDKLADACIEMU TERMÍNU 26. 4. 2016 Na základe odporúčania Výberovej komisie programu EÚ Erasmus+ pre oblasť mládeže zverejňujeme výsledky výberového procesu projektových žiadostí predložených k 26. aprílu 2016. Všetkým úspešným žiadateľom gratulujeme a želáme úspešnú realizáciu projektu.

NAVRHNI TRIČKO A VYHRAJ

7. 7. 2016

NAVRHNI TRIČKO A VYHRAJ Hľadá sa dizajnér, ktorý navrhne reprezentatívne tričko s mládežníckym motívom, ktoré bude obsahovať nápis: SOM TALENT…NO NIE VO VŠETKOM.

IUVENTA NA FESTIVALE POHODA 2016

6. 7. 2016

IUVENTA NA FESTIVALE POHODA 2016
Aj tento rok sa vidíme na hudobnom festivale ‪#‎Pohoda2016. V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a organizáciou SAAIC sa budeme na vás tešiť v stane Európa. Máme pre vás pripravené súťaže, kvízy a skvelé ceny, ktoré môžete vyhrať aj v EÚ kolese šťastia.

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

29. 6. 2016

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

Podpora talentu, nadania a základné informácie o prvom slovenskom predsedníctve v rade EÚ boli hlavnou témou workshopových aktivít pre mladých ľudí, ktoré sa realizovali v rôznych mestách Slovenska v mesiaci jún 2016. Mladí ľudia sa stretli na Festivale LUMEN v Trnave, kde si osvojili prácu s fotografiou a videom, v Bánovciach nad Bebravou na Reštarte a Liptovskom Mikuláši na Bambifeste sa zdokonaľovali v športovom nadaní, v Banskej Bystrici v umeleckom talente, v Námestove na Dni pre všetkých a v Považskej Bystrici v rôznorodých talentových disciplínach. 


V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

22. 6. 2016

V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

V dňoch 16. a 17. júna 2016 sa v Bratislave konala odborná konferencia O extrémizme bez extrémov, ktorá na jedno miesto priviedla odborníkov na tému extrémizmu a radikalizácie zo Slovenska i zahraničia.

Na nevyhnutnosť boja proti radikalizácii poukázal vo svojom úvodnom príhovore minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Peter Plavčan, ktorý nad konferenciou prevzal záštitu. „Je potrebné účinne bojovať proti všetkým prejavom intolerancie vrátane extrémizmu, ktoré sú u nás i v európskej spoločnosti, a práve preto máme v programovom vyhlásení vlády viacero bodov, ktoré sa týkajú tejto témy,“ povedal minister. 


CELOŠTÁTNE KOLÁ PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD A POSTUPOVÝCH SÚŤAŽÍ UZAVRELA BIOLÓGIA

22. 6. 2016

CELOŠTÁTNE KOLÁ PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD A POSTUPOVÝCH SÚŤAŽÍ UZAVRELA BIOLÓGIA

Celoštátne kolo Biologickej olympiády kategórie E bolo dvadsiatym a zároveň posledným celoštátnym kolom v tomto školskom roku. Najúspešnejším súťažiacim tohto kola sa stal Jakub Jarabica, ktorý zvíťazil v odbornosti zoológia a zároveň získal cenu dekanky Fakulty prírodných vied UMB v Banskej Bystrici.


SLOVENSKÝ TÍM ÚSPEŠNÝ NA EURÓPSKEJ PRÍRODOVEDNEJ SÚŤAŽI

20. 6. 2016

SLOVENSKÝ TÍM ÚSPEŠNÝ NA EURÓPSKEJ PRÍRODOVEDNEJ SÚŤAŽI

Na Olympiáde Európskej únie v prírodných vedách EUSO 2016 reprezentovali Slovensko dve družstvá. Domov si odniesli zlato a bronz, v celkovom hodnotení zúčastnených krajín Slovenská republika obsadila 5. miesto. Súťaž sa konala v dňoch 7. – 14. mája 2016 v Estónsku a zúčastnilo sa jej spolu 48 družstiev z 24 krajín Európy.


V BRATISLAVE SA ZÍDU ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

15. 6. 2016

V BRATISLAVE SA ZÍDU ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

Vzostup extrémistických skupín a narastajúca radikalizácia mladých ľudí je veľkým problémom súčasnosti, čoho dôkazom sú aj výsledky nedávnych parlamentných volieb aj zvlášť simulované voľby medzi stredoškolákmi. Ako reakciu na tieto skutočnosti organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v termínoch 16. a 17. júna 2016 v hoteli Austria Trend v Bratislave konferenciu O extrémizme bez extrémov. Na odbornej konferencii, nad ktorou prevzal záštitu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Peter Plavčan, sa zídu slovenskí odborníci na témy extrémizmu, politického radikalizmu a prevencie.


Registrácia
baner_konferencia_komprax

banner caf