IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


IUVENTA - partner 18. ročníka Týždňa celoživotného učenia

27. 11. 2018

IUVENTA - partner 18. ročníka Týždňa celoživotného učenia

18. ročník Týždňa celoživotného učenia prebieha od 26.11. do 2.12.2018.

IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže je partnerom podujatia, ktoré chce upozorniť na význam celoživotného učenia a túto myšlienku priblížiť širokej verejnosti. Organizátorom je Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých na Slovensku – AIVD a nielen počas tohto týždňa vám ponúka všetky odtiene vzdelávania.


Výzva k súťaži NAJVÄČŠIA SVETOVÁ LEKCIA

23. 11. 2018

Výzva k súťaži NAJVÄČŠIA SVETOVÁ LEKCIA

IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže v súvislosti s celosvetovou iniciatívou UNESCO a UNICEF vyhlasuje súťaž: NAJVÄČŠIA SVETOVÁ LEKCIA. Pokúste sa zmeniť niečo spolu s nami! Zostavte minimálne 5-členný tím mladých ľudí vo veku od 18 – 30 rokov a zvoľte si meno tímu. Podajte návrh, čo by ste chceli zmeniť v prospech ľudí vo vašom okolí alebo v prospech planéty a môžete získať až 6-tisíc EUR ročne cez program EÚ Európsky zbor solidarity na realizáciu vášho nápadu!             


Medzinárodné školenie PARTICIPATION OUT OF OFFICE

23. 11. 2018

Medzinárodné školenie PARTICIPATION OUT OF OFFICE

Cieľom medzinárodného školenia “Participation out of office” je podporiť participáciu mládeže prostredníctvom Programu Erasmus+ KA3 – Štruktúrovaný dialóg. Účastníci na školení získajú množstvo nových kompetencií pre rozvoj participácie mládeže, inšpiratívne príklady dobrej praxe participácie mládeže doma i v zahraničí a predovšetkým znalosti, ako využiť nástroj akým je “štruktúrovaný dialóg” v praxi.  


AKREDITÁCIA vzdelávacej inštitúcie a jej vzdelávacieho programu - najbližší termín je 15. január 2019

20. 11. 2018

AKREDITÁCIA vzdelávacej inštitúcie a jej vzdelávacieho programu - najbližší termín je 15. január 2019

Najbližší deadline na predloženie žiadostí o AKREDITÁCIU vzdelávacej inštitúcie a jej vzdelávacieho programu zameraného na zvyšovanie kompetencií mladých vedúcich, mládežníckych vedúcich a pracovníkov s mládežou v špecializovaných činnostiach v oblasti práce s mládežou je 15. január 2019!


ŽIVÁ KNIŽNICA - BÚRANIE PREDSUDKOV A STEREOTYPOV v gescii IUVENTY

19. 11. 2018

ŽIVÁ KNIŽNICA - BÚRANIE PREDSUDKOV A STEREOTYPOV v gescii IUVENTY

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže pripravila pre žiakov vyšších ročníkov základných škôl a študentov stredných škôl trilógiu podujatí pod názvom „ŽIVÁ KNIŽNICA - BÚRANIE PREDSUDKOV A STEREOTYPOV“, ktoré sa konali v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre dňa  5.10.2018, v sídle IUVENTY v Bratislave dňa 7.11.2018 a v Krajskej knižnici v Žiline dňa 14.11.2018.

Prečítajte si tlačovú správu o tom, aké úspešné boli tieto tri podujatia. 


VÝZVA NA KRÁTKODOBÚ SPOLUPRÁCU – POZÍCIA MENTOR/KA V RÁMCI PROJEKTU EUROPE GOES LOCAL

12. 11. 2018

VÝZVA NA KRÁTKODOBÚ SPOLUPRÁCU – POZÍCIA MENTOR/KA V RÁMCI PROJEKTU EUROPE GOES LOCAL

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vyhlasuje výzvu pre záujemcov o pozíciu „Mentor/ka lokálneho tímu“ zapojeného do medzinárodného projektu programu Erasmus+ Europe Goes Local.


NOC DIVADIEL 2018 opäť aj v IUVENTE!

12. 11. 2018

NOC DIVADIEL 2018 opäť aj v IUVENTE!

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy a ďalšie kultúrne priestory otvoria 17. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám.  

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže nezostane tomuto podujatiu nič dlžná! Pozrite sa, čo sme pre vás v IUVENTE pripravili.


IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

6. 11. 2018

IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže chce svojou ponukou vzdelávaní osloviť nielen mladých ľudí, ktorí sa na Slovensku narodili, ale aj tých, ktorí tu začínajú novú etapu života – mladých migrantov. Práve niektorí z nich sa v termíne 2. – 4. novembra 2018 zúčastnili vzdelávania s názvom Soft-skills and intercultural communication for young migrants. Jeho obsah bol pripravený v spolupráci s Migračným úradom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, organizáciami ADRA, MARGINAL a Slovenskou humanitnou radou, ktoré (nielen) mladým migrantom poskytujú podporu v ich integračnom procese.  


Prenesme spolu ľudské práva do práce s mládežou!

30. 10. 2018

Prenesme spolu ľudské práva do práce s mládežou! IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže je jednou z partnerských organizácií medzinárodného projektu národných agentúr Erasmus+ pre mládež s názvom „National Agencies for Mainstreaming Human Rights – Youth for Human Rights“, ktorého cieľom je rozšíriť koncept ľudských práv ako jedného z nosných pilierov práce s mládežou. Projekt využíva potenciál vzdelávania k ľudským právam podporiť vzájomné porozumenie, rešpekt a hodnoty demokracie medzi mladými ľuďmi.

Oficiálne otvorenie nového programu EÚ Európsky zbor solidarity v Slovenskej republike

26. 10. 2018

Oficiálne otvorenie nového programu EÚ Európsky zbor solidarity  v Slovenskej republike

Dňa 24.10.2018 Národná agentúra Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu v spolupráci s Odborom mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR oficiálne otvorila v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej ulici v Bratislave nový program Európskej únie Európsky zbor solidarity v Slovenskej republike. 


Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030