IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

29. 6. 2016

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

Podpora talentu, nadania a základné informácie o prvom slovenskom predsedníctve v rade EÚ boli hlavnou témou workshopových aktivít pre mladých ľudí, ktoré sa realizovali v rôznych mestách Slovenska v mesiaci jún 2016. Mladí ľudia sa stretli na Festivale LUMEN v Trnave, kde si osvojili prácu s fotografiou a videom, v Bánovciach nad Bebravou na Reštarte a Liptovskom Mikuláši na Bambifeste sa zdokonaľovali v športovom nadaní, v Banskej Bystrici v umeleckom talente, v Námestove na Dni pre všetkých a v Považskej Bystrici v rôznorodých talentových disciplínach. 


V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

22. 6. 2016

V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

V dňoch 16. a 17. júna 2016 sa v Bratislave konala odborná konferencia O extrémizme bez extrémov, ktorá na jedno miesto priviedla odborníkov na tému extrémizmu a radikalizácie zo Slovenska i zahraničia.

Na nevyhnutnosť boja proti radikalizácii poukázal vo svojom úvodnom príhovore minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Peter Plavčan, ktorý nad konferenciou prevzal záštitu. „Je potrebné účinne bojovať proti všetkým prejavom intolerancie vrátane extrémizmu, ktoré sú u nás i v európskej spoločnosti, a práve preto máme v programovom vyhlásení vlády viacero bodov, ktoré sa týkajú tejto témy,“ povedal minister. 


CELOŠTÁTNE KOLÁ PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD A POSTUPOVÝCH SÚŤAŽÍ UZAVRELA BIOLÓGIA

22. 6. 2016

CELOŠTÁTNE KOLÁ PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD A POSTUPOVÝCH SÚŤAŽÍ UZAVRELA BIOLÓGIA

Celoštátne kolo Biologickej olympiády kategórie E bolo dvadsiatym a zároveň posledným celoštátnym kolom v tomto školskom roku. Najúspešnejším súťažiacim tohto kola sa stal Jakub Jarabica, ktorý zvíťazil v odbornosti zoológia a zároveň získal cenu dekanky Fakulty prírodných vied UMB v Banskej Bystrici.


SLOVENSKÝ TÍM ÚSPEŠNÝ NA EURÓPSKEJ PRÍRODOVEDNEJ SÚŤAŽI

20. 6. 2016

SLOVENSKÝ TÍM ÚSPEŠNÝ NA EURÓPSKEJ PRÍRODOVEDNEJ SÚŤAŽI

Na Olympiáde Európskej únie v prírodných vedách EUSO 2016 reprezentovali Slovensko dve družstvá. Domov si odniesli zlato a bronz, v celkovom hodnotení zúčastnených krajín Slovenská republika obsadila 5. miesto. Súťaž sa konala v dňoch 7. – 14. mája 2016 v Estónsku a zúčastnilo sa jej spolu 48 družstiev z 24 krajín Európy.


V BRATISLAVE SA ZÍDU ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

15. 6. 2016

V BRATISLAVE SA ZÍDU ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

Vzostup extrémistických skupín a narastajúca radikalizácia mladých ľudí je veľkým problémom súčasnosti, čoho dôkazom sú aj výsledky nedávnych parlamentných volieb aj zvlášť simulované voľby medzi stredoškolákmi. Ako reakciu na tieto skutočnosti organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v termínoch 16. a 17. júna 2016 v hoteli Austria Trend v Bratislave konferenciu O extrémizme bez extrémov. Na odbornej konferencii, nad ktorou prevzal záštitu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Peter Plavčan, sa zídu slovenskí odborníci na témy extrémizmu, politického radikalizmu a prevencie.


MLADÍ AMBASÁDORI INFORMUJÚ O VZDELÁVACÍCH PRÍLEŽITOSTIACH

14. 6. 2016

MLADÍ AMBASÁDORI INFORMUJÚ O VZDELÁVACÍCH PRÍLEŽITOSTIACH
„Pomáhame informovať“, tak znie motto začínajúcich ambasádorov Mladiinfo, ktorí odštartovali nový projekt s cieľom informovať mladých ľudí o vzdelávacích príležitostiach vo svojich regiónoch.

CELOŠTÁTNE KOLO PYTAGORIÁDY OVLÁDLI CHLAPCI

13. 6. 2016

CELOŠTÁTNE KOLO PYTAGORIÁDY OVLÁDLI CHLAPCI

V dňoch 8. – 9. júna 2016 sa uskutočnil 37. ročník celoštátneho kola Pytagoriády. Ide o matematickú súťaž, v ktorej dôležitú úlohu, okrem správneho výpočtu, zohrával aj čas a porozumenie textu. Najúspešnejším riešiteľom bol Viktor Csaplár z Komárna, ktorý si odniesol zlatú aj striebornú medailu v dvoch kategóriách. Spomedzi viac ako 50 súťažiacich sa na medailových priečkach umiestnili samí chlapci.


MEDZINÁRODNÝ WORKSHOP KAMBEK

9. 6. 2016

MEDZINÁRODNÝ WORKSHOP KAMBEK
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národná agentúra ERASMUS+ Mládež v Akcii v spolupráci s organizáciou YMCA Vás pozývajú na medzinárodný workshop KAMBEK, ktorý sa uskutoční 23. júna so začiatkom o 9.00. Čakajú vás významní hostia z Veľkej Británie, príklady úspešných projektov programu ERASMUS+, workshopy o inklúzii a radikalizme.

REŠTART MLÁDEŽ

8. 6. 2016

REŠTART MLÁDEŽ
OZ Športovo herný a outdoorový klub a Rada mládeže Trenčianskeho kraja Vás srdečne pozývajú na podujatie REŠTART Mládež. Táto športovo spoločenská a kultúrna akcia sa uskutoční 18. 06. 2016 v športovom areáli ZŠ Gorazdova a v Mládežníckom centre ŠHOK v Bánovciach nad Bebravou.

FOTOSÚŤAŽ: AKO TALENT ZMENIL MÔJ ŽIVOT

3. 6. 2016

FOTOSÚŤAŽ: AKO TALENT ZMENIL MÔJ ŽIVOT

Do 15. augusta máte možnosť zapojiť sa do fotografickej súťaže na tému „Ako talent zmenil môj život.“ Súťaž sa realizuje v 4 krajoch: Žilinskom, Trenčianskom, Trnavskom a Banskobystrickom. Zapojiť sa môžu mladí ľudia vo veku 13 - 30 rokov. Viac informácií nájdete TU.


Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030