IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


KAMPAŇ BEZ NENÁVISTI NA INTERNETE SPÚŠŤA NOVÉ ŠKOLENIA

30. 8. 2016

KAMPAŇ BEZ NENÁVISTI NA INTERNETE SPÚŠŤA NOVÉ ŠKOLENIA
Ako nás ovplyvňuje online prostredie? V čom spočívajú riziká sociálnych sietí? Kde je hranica slobody prejavu a podnecovania nenávisti? Ako vzdelávať mladých k dodržiavaniu ľudských práv?

NOVÁ VÝZVA NA GRANT V PROGRAME KOMUNITA MLADÝCH

22. 8. 2016

NOVÁ VÝZVA NA GRANT V PROGRAME KOMUNITA MLADÝCH
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo na svojom portáli výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu v rámci Programov pre mládež na roky 2014 – 2020, ktorá sa týka nového programu KOMUNITA MLADÝCH.

MLADÍ SLOVENSKÍ CHEMICI USPELI NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V GRUZÍNSKU

17. 8. 2016

MLADÍ SLOVENSKÍ CHEMICI USPELI NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V GRUZÍNSKU
Slovensko reprezentovali na 48. ročníku Medzinárodnej chemickej olympiády v Gruzínsku (23. júla - 1. augusta 2016) štyria gymnazisti. V konkurencii viac ako 260 žiakov z takmer 70 krajín sa umiestnili v prvej tretine, na vynikajúcom 18. – 23. mieste (7. – 8. miesto v rámci európskych krajín).

SEMINÁR PRE OSOBNÝ ROZVOJ MLADÝCH LÍDROV

8. 8. 2016

SEMINÁR PRE OSOBNÝ ROZVOJ MLADÝCH LÍDROV
Rada mládeže Slovenska v rámci projektu podporeného z prostriedkov Erasmus+ pre mládež organizuje pre mladých ľudí vo veku 16 až 25 rokov „Seminár pre osobný rozvoj mladých lídrov“.  Prihlášku si môžete podať do 17.8.2016. Viac informácií sa dozviete TU.

SHADOWING PROGRAM OSN

22. 7. 2016

SHADOWING PROGRAM OSN Využite príležitosť stráviť jeden deň po boku niektorého zo zamestnancov OSN vo Viedni a spoznať ich náplň práce a medzinárodné prostredie, v ktorom pracujú!

V DOBRÝCH RUKÁCH - VZDELÁVAME NEFORMÁLNE

21. 7. 2016

V DOBRÝCH RUKÁCH - VZDELÁVAME NEFORMÁLNE
V Bojniciach ste 10. až 12. júna 2016 mohli vidieť zástupcov mnohých mládežníckych organizácií z celého Slovenska. Dôvodom bolo stretnutie, ktoré organizovalo Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR ako súčasť odvážneho projektu.

NAVRHNI TRIČKO A VYHRAJ

7. 7. 2016

NAVRHNI TRIČKO A VYHRAJ Hľadá sa dizajnér, ktorý navrhne reprezentatívne tričko s mládežníckym motívom, ktoré bude obsahovať nápis: SOM TALENT…NO NIE VO VŠETKOM.

IUVENTA NA FESTIVALE POHODA 2016

6. 7. 2016

IUVENTA NA FESTIVALE POHODA 2016
Aj tento rok sa vidíme na hudobnom festivale ‪#‎Pohoda2016. V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a organizáciou SAAIC sa budeme na vás tešiť v stane Európa. Máme pre vás pripravené súťaže, kvízy a skvelé ceny, ktoré môžete vyhrať aj v EÚ kolese šťastia.

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

29. 6. 2016

AKO SA MLADÍ ĽUDIA PRIPRAVOVALI NA SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO V RADE EÚ

Podpora talentu, nadania a základné informácie o prvom slovenskom predsedníctve v rade EÚ boli hlavnou témou workshopových aktivít pre mladých ľudí, ktoré sa realizovali v rôznych mestách Slovenska v mesiaci jún 2016. Mladí ľudia sa stretli na Festivale LUMEN v Trnave, kde si osvojili prácu s fotografiou a videom, v Bánovciach nad Bebravou na Reštarte a Liptovskom Mikuláši na Bambifeste sa zdokonaľovali v športovom nadaní, v Banskej Bystrici v umeleckom talente, v Námestove na Dni pre všetkých a v Považskej Bystrici v rôznorodých talentových disciplínach. 


V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

22. 6. 2016

V BRATISLAVE DISKUTOVALI ODBORNÍCI NA EXTRÉMIZMUS A RADIKALIZÁCIU

V dňoch 16. a 17. júna 2016 sa v Bratislave konala odborná konferencia O extrémizme bez extrémov, ktorá na jedno miesto priviedla odborníkov na tému extrémizmu a radikalizácie zo Slovenska i zahraničia.

Na nevyhnutnosť boja proti radikalizácii poukázal vo svojom úvodnom príhovore minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Peter Plavčan, ktorý nad konferenciou prevzal záštitu. „Je potrebné účinne bojovať proti všetkým prejavom intolerancie vrátane extrémizmu, ktoré sú u nás i v európskej spoločnosti, a práve preto máme v programovom vyhlásení vlády viacero bodov, ktoré sa týkajú tejto témy,“ povedal minister. 


Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030