IUVENTA / Novinky IUVENTA / Európsky týždeň mládeže 2019

Európsky týždeň mládeže 2019

3. 5. 2019

Európsky týždeň mládeže 2019

Od 29. apríla do 5. mája 2019 sa v celej Európe uskutočnia podujatia, ktorých témou je „Demokracia a ja“. Ide o preskúmanie možností, ako môžu mladí ľudia ovplyvňovať prijímanie rozhodnutí a aktívne sa zapájať do života spoločnosti.

Zapoj sa aj ty do týchto diskusií a osláv!

Prečo práve „Demokracia a ja“?

Pretože môžeš ovplyvniť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú tvoj život! Voľby do Európskeho parlamentu v dňoch 23. – 26. mája sa blížia. Dbaj na to, aby si tentoraz išiel(-a) voliť.

Aby demokracia mohla prekvitať, je totiž rovnako dôležité všetko, čo sa udeje medzi voľbami: zapojenie sa do dobrovoľníckej činnosti, diskutovanie s tvorcami politík, vyjadrenie vlastných názorov takým spôsobom, aby sa pozornosť obrátila k otázkam, ktoré sú významné – či už je to zmena klímy alebo nezamestnanosť mládeže.

Demokracia je hodnota, ktorú môžeme považovať za samozrejmosť, keďže v Európe ju už roky rozvíjame a podporujeme. Je to naša hodnota. Je to náš spoločný hlas. Je to náš spoločný úspech. A ty si toho súčasťou.

Čo je Európsky týždeň mládeže?

Európsky týždeň mládeže sa uskutočňuje každý druhý rok. Jeho cieľom je osláviť a podporiť mládežnícke aktivity prostredníctvom podujatí organizovaných vo všetkých krajinách zapojených do programu Erasmus+. Okrem aktivít na lokálnej úrovni v jednotlivých krajinách sa počas Európskeho týždňa mládeže uskutoční celoeurópske podujatie v Európskom parlamente v Bruseli, kde sa stretnú mladí ľudia, účastníci projektov, mládežnícke organizácie a tvorcovia politík.

Kto organizuje Európsky týždeň mládeže?

Celoeurópske podujatie organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre vzdelávanie, mládež, šport a kultúru v úzkej spolupráci s Európskym parlamentom, pričom do príprav sú zapojené ďalšie generálne riaditeľstvá Európskej komisie. Na úrovni jednotlivých štátov sú organizácia a koordinácia zverené národným agentúram programu Erasmus+, ktoré úzko spolupracujú so sieťou Eurodesk. 

Tu nájdete viac informácií! 
https://europa.eu/youth/week_sk 


fb event eyw 

 


späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030