IUVENTA / Novinky IUVENTA / IUVENTA na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

IUVENTA na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

19. 10. 2018

IUVENTA na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

V dňoch 9.-11. októbra 2018 sa v bratislavskom Národnom tenisovom centre konal pod záštitou Maroša Šefčoviča, podpredsedu Európskej komisie, Martiny Lubyovej, ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR a Mareka Šmida, prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie, 22. ročník veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC® určený študentom stredných škôl, budúcim maturantom, ale aj mladým ľuďom, ktorí vo svojom živote hľadajú správny smer. Veľtrh zložený z 322 vystavovateľov bol prezentáciou najmä slovenských a českých, ale aj zahraničných univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií.

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže nechýbala na tomto veľtrhu štúdia a kariéry ani tento rok. Viac ako 7 tisíc návštevníkov veľtrhu malo možnosť dozvedieť sa všetko nielen o IUVENTE a jej odboroch, ale aj o činnosti Národnej agentúry Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu a Eurodesku – Európskej informačnej siete. Jednou zo sprievodných akcií podujatia bol dňa 10.10.2018 o 10:00 hod. v sekcii A seminár, prostredníctvom ktorého bol návštevníkom predstavený nový program Európskej únie - Európsky zbor solidarity, ktorý ponúka mladým ľuďom príležitosť vykonávať dobrovoľnícku činnosť alebo aktivity vo svojej krajine či v zahraničí na projektoch, ktoré prispievajú k posilneniu súdržnosti, solidarity, demokracie, aktívnemu občianstvu a podpore inklúzie v Európe.

 

foto2_vapac2018 

vapac_seminar esc1 

vapac_seminar esc2 

 

 

späť na Novinky
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030