IUVENTA / Novinky IUVENTA / IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

6. 11. 2018

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže chce svojou ponukou vzdelávaní osloviť nielen mladých ľudí, ktorí sa na Slovensku narodili, ale aj tých, ktorí tu začínajú novú etapu života – mladých migrantov. Práve niektorí z nich sa v termíne 2. – 4. novembra 2018 zúčastnili vzdelávania s názvom Soft-skills and intercultural communication for young migrants. Jeho obsah bol pripravený v spolupráci s Migračným úradom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, organizáciami ADRA, MARGINAL a Slovenskou humanitnou radou, ktoré (nielen) mladým migrantom poskytujú podporu v ich integračnom procese.  

Pôvodnú štruktúru akreditovaného vzdelávania Soft-skills v práci s mládežou obohatili lektori o interkultúrne aspekty komunikácie a pracovným jazykom vzdelávania bola predovšetkým angličtina. Účastníci z Iraku, Jemenu, Turecka, Afganistanu či Egypta si na vzdelávaní vyskúšali úskalia komunikácie a spôsoby, ako ich prekonať, prekročili svoju zónu komfortu pri prezentovaní a efektívnej spätnej väzbe, riešili problémy kreatívne a pri úlohách využívali tímovú spoluprácu. Súčasťou vzdelávania boli aj témy proaktívneho myslenia či bariéry prameniace z predsudkov.

S akými očakávaniami účastníci prichádzali a čo si odnášali, nám prezradili sami:

„Chceli by sme nasledovať svoje plány do budúcna. Mám pocit, že sa k nim približujem.“

„Bol to úplne iný tréning ako som očakával. Myslel som si, že mi pomôže pri hľadaní práce. Nakoniec bol o niečom oveľa dôležitejšom!“

„Naučili sme sa, ako byť sebavedomí, spoločenskí a priateľskí.“

„Ako dosiahnuť svoj plán a uspieť!“

Veríme, že toto víkendové vzdelávanie bolo len prvým krokom v ústrety cudzincom na Slovensku a mladí ľudia z rôznych krajín budú mať príležitosť diskutovať, zažívať a posúvať svoje hranice na ďalších našich vzdelávaniach!

 softskills1    

 softskills2 

softskills3 

softskills4 

softskills5 

  Foto: IUVENTA                

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030