IUVENTA / Novinky IUVENTA / MLADÍ SLOVENSKÍ CHEMICI USPELI NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V GRUZÍNSKU

MLADÍ SLOVENSKÍ CHEMICI USPELI NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V GRUZÍNSKU

17. 8. 2016

Slovensko reprezentovali na 48. ročníku Medzinárodnej chemickej olympiády v Gruzínsku (23. júla - 1. augusta 2016) štyria gymnazisti. V konkurencii viac ako 260 žiakov z takmer 70 krajín sa umiestnili v prvej tretine, na vynikajúcom 18. – 23. mieste (7. – 8. miesto v rámci európskych krajín).

mcho_foto 

Súťažiaci Jakub Obuch z Gymnázia J. Hollého v Trnave získal striebro, rovnako ako Adam Svítok z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi. Samuel Andrejčák z rovnakého prievidzkého gymnázia si odniesol spolu s Filipom Čermákom z Gymnázia Golianova ul. v Nitre bronzovú medailu.

Nasledujúci 49. ročník súťaže sa bude konať v júli 2017 v Thajsku.

MChO je medzinárodná súťaž, ktorá sa koná každoročne (zvyčajne v júli) v rôznych krajinách. V súčasnosti sa na nej zúčastňuje takmer 300 súťažiacich žiakov zo 75 krajín sveta. Hoci sa táto súťaž orientuje na žiakov stredných škôl, súťažné úlohy svojou hĺbkou a komplexnosťou výrazne prekračujú úroveň, na akej sa chémia vyučuje na našich stredných školách.

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030