IUVENTA / Novinky IUVENTA / NAJLEPŠÍ NEMČINÁRI SÚ ZNÁMI

NAJLEPŠÍ NEMČINÁRI SÚ ZNÁMI

23. 3. 2017

V kategórii 1A sa najviac darilo Hannah Gilan zo Základnej školy Kráľa Svätopluka v Nitre, v kategórii 1B získal najviac bodov Andrej Frič zo Základnej školy Komenského 1852/8 v Trebišove a v kategórii 1C zažiarila Laura Thiel zo Základnej školy s MŠ J. Hollého v Maduniciach, ktorej k maximálnemu počtu 100 bodov, chýbal len jeden.

Víťazkou kategórie 2A sa stala Ingrid Pacolová z Gymnázia Študentská 4 v Snine, v kategórii 2B zvíťazila Zuzana Vanišová z Gymnázia M. Rúfusa v Žiari nad Hronom. V kategórii 2C zvíťazil Steven Nick Chapman zo Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia na Skalickej ceste v Bratislave. V poslednej súťažnej kategórii 2D sa najviac darilo Martinovi Sekerovi zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Plzenská 1, Prešov.

Samotné slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo už tradične v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca za účasti zástupcov veľvyslanectiev nemecky hovoriacich krajín a zahraničných inštitútov. Súťažiacich svojou prítomnosťou poctili Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave, Joachim Bleicker a Veľvyslanec Rakúskej republiky na Slovensku, Helfried Carl, ktorí mladým študentom adresovali povzbudivé slová do ďalšieho štúdia nemeckého jazyka.


späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030