IUVENTA / Novinky IUVENTA / RIADITELIA ŠPÚ A IUVENTY SA DOHODLI NA SPOLUPRÁCI V OBLASTI VZDELÁVANIA K ĽUDSKÝM PRÁVAM

RIADITELIA ŠPÚ A IUVENTY SA DOHODLI NA SPOLUPRÁCI V OBLASTI VZDELÁVANIA K ĽUDSKÝM PRÁVAM

26. 11. 2017

RIADITELIA ŠPÚ A IUVENTY SA DOHODLI NA SPOLUPRÁCI V OBLASTI VZDELÁVANIA K ĽUDSKÝM PRÁVAM

Akadémia k ľudským právam, neformálne aktivity na podporu výchovy a vzdelávania k ľudským právam a príprava Konferencie na podporu vzdelávania k európskemu občianstvu – to boli tri hlavné témy stretnutia riaditeľa Štátneho pedagogického ústavu Ľudovíta Hajduka a generálnej riaditeľky Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže Aleny Minns.

„S pani generálnou riaditeľkou Iuventy sme sa zhodli v tom, že priamo riadené organizácie by mali vzájomne participovať na aktivitách a projektoch jednotlivých inštitúcií, v našom prípade ide primárne o formálny i neformálny výchovno-vzdelávací proces žiakov a študentov, zameraný na poznanie a dodržiavanie ľudských práv a slobôd,“ uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk, ktorý vyzdvihol súťaže a olympiády, organizované Slovenským inštitútom mládeže, rozširujúce tvorivosť a motiváciu žiakov aj učiteľov. Zástupcovia oboch priamo riadených organizácií rezortu školstva diskutovali aj o ďalšej perspektíve Výboru pre rozvoj vzdelávania a ľudské práva, ktorý od 1.septembra tohto roka patrí pod rezort školstva a jeho agendu bude vykonávať ŠPÚ.

„Ako tajomník výboru navrhnem, aby v ňom bola aj zástupkyňa pre oblasť neformálneho vzdelávania, konkrétne generálna riaditeľka Iuventy, pretože táto oblasť obsahovo patrí práve pod túto inštitúciu,“ doplnil riaditeľ ŠPÚ.

späť na Novinky
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030