IUVENTA / Novinky IUVENTA / Víťazi národného kola RoboRAVE na celosvetovom finále RoboRAVE International 2018

Víťazi národného kola RoboRAVE na celosvetovom finále RoboRAVE International 2018

31. 5. 2018

Víťazi národného kola RoboRAVE na celosvetovom finále RoboRAVE International 2018

Víťazi národného kola RoboRAVE na celosvetovom finále RoboRAVE International 2018

Na celosvetovom finále robotickej súťaže RoboRAVE International 2018, ktoré sa konalo 10.–12. mája 2018 v Albuquerque, v Novom Mexiku, USA sa zúčastnili dva slovenské tímy, z ktorých tím Fire Breathing Rubber Duckies (FBRD), zložený zo študentov Gymnázia VPT v Martine, angažujúcich sa pri ICM, n.o. Martin, sa umiestnil za tímami z Číny a Čiech na treťom – bronzovom mieste v kategórii „Fire Fighting“ (Hasenie ohňa), čo je najnáročnejšia kategória celej súťaže autonómnych robotov, v ktorej musia roboty zhotovené členmi tímov nájsť a zhasnúť 4 rôzne vysoké horiace sviečky, z ktorých 3 sú ukryté za stenami rôznych tvarov.

Účasťou na súťaži sa podporilo zavedenie praktických zručností do neformálneho vzdelávania, aby mladí ľudia mohli objavovať a prijať svoju identitu a hodnotu, svoj talent v oblasti technického myslenia a otvorili sa im možnosti zmysluplného trávenia voľného času mimo formálneho vzdelávania.

Tým bol naplnený cieľ projektu ICM, n.o. Martin - zvýšiť kompetencie mladých ľudí pri príprave na ich spoločenský a pracovný život, učiť sa efektívne navzájom pracovať v skupinách - tímoch, v ktorých sa zapojením do aktivít spojených s riešením nastolených problémov pri stavbe robotov vymieňajú skúsenosti, pričom v diskusii sa formujú ich tvorivé konštruktérske schopnosti a práca v tíme. Aktivitou ukázali cestu ako mladí ľudia môžu uplatniť svoj talent a zručnosť v ďalšom pracovnom živote nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Na robotickej súťaži RoboRAVE sa celkovo prezentovalo 1 500 súťažiacich z 20 krajín celého sveta. Význam podujatia a reprezentácie Slovákov v USA si uctil aj veľvyslanec SR pri OSN pán Michal Mlynár, ktorý prijal slovenské tímy v sídle OSN v New Yorku. Pracovníci stálej misie SR pri OSN ich oboznámili s poslaním SM SR pri OSN, s jej úlohami, diskutovali o aktuálnej situácii vo svete, v priestoroch OSN mali možnosť nahliadnuť do miest, kde bežní návštevníci nemajú prístup.

Aktivita je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

 roborave_2018_1

 

 roborave_2018_3


späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030