IUVENTA / Novinky IUVENTA / Vzdelávanie školských tímov v programe Škola bez nenávisti

Vzdelávanie školských tímov v programe Škola bez nenávisti

11. 1. 2019

Vzdelávanie školských tímov v programe Škola bez nenávisti

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže srdečne pozýva základné a stredné školy, mládežnícke organizácie a všetkých tých, ktorí majú záujem sa zapojiť či dozvedieť viac o programe ŠKOLA BEZ NENÁVISTI na predstavenie tohto programu dňa 29.1.2019 v sídle IUVENTY, Karloveská 64, 842 58 Bratislava 4. 

Program Škola bez nenávisti bude predstavený v rámci vzdelávania školských tímov zapojených do pilotného ročníka Školy bez nenávisti. 

Škola bez nenávisti je program pre základné a stredné školy, ktoré sa chcú rozvíjať v oblasti prevencie šikanovania, kyberšikanovania, nenávistných prejavov a podpory ľudských práv. Ponúka školám nástroje na audit v oblasti prevencie šikanovania a nenávistných prejavov na školách, program rozvoja školy a dosiahnutia štandardu kvality. Na podujatí sa môžete stretnúť s autorským tímom a dozvedieť sa viac o výsledkoch pilotného ročníka a o tom, čo môžu školy v tomto programe získať.

Pilotný ročník pokračuje ďalšou fázou. Školy zapojené do programu získali výsledky z dotazníkov zameraných na problematiku šikanovania a nenávistných prejavov. V tejto fáze ich čaká realizácia aktivít a napĺňanie štandardu kvality.  

Zároveň si Vás dovoľujeme pozvať na divadelnú inscenáciu „Domov (Kde je ten Tvoj?)“, ktorá približuje skúsenosť utečenectva jazykom mladých ľudí a diskusiu s režisérom a pracovníkmi Migračného úradu dňa 30. januára 2019 o 16:30 na Novej Scéne v Bratislave. Vstup na predstavenie je pre registrovaných účastníkov bezplatný.

Svoju účasť prosím potvrďte prostredníctvom registračného formulára najneskôr do 18. januára 2019.

PROGRAM: 

14:30 – 15:00 Otvorenie 
15:00 – 16:00 Vyhodnotenie výsledkov pilotnej administrácie dotazníkov – zistenia z auditov v programe Škola bez nenávisti
16:00 – 16:30 Prestávka
16:30 – 17:30 Budovanie odolnosti voči šikanovaniu 
17:30 – 18:30 Vzdelávacie nástroje k téme ľudských práv

Kompletné informácie o programe Škola bez nenávisti. 

Bližšie organizačné informácie budú poskytnuté registrovaným účastníkom a účastníčkam. V prípade otázok prosím kontaktujte Michaelu Ujházyovú: michaela.ujhazyova@iuventa.sk  

Tešíme sa na vás!  

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030