IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY / NA OLYMPIÁDE VO FRANCÚZSKOM JAZYKU ZÍSKALI NAJVIAC MEDAILÍ ŽILINČANIA

NA OLYMPIÁDE VO FRANCÚZSKOM JAZYKU ZÍSKALI NAJVIAC MEDAILÍ ŽILINČANIA

2. 5. 2016

Na celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku sa 27. apríla stretlo v Bratislave 44 žiačok a žiakov zo slovenských škôl. Najviac medailí si domov odniesli Žilinčania – dve strieborné a dve bronzové. V tesnom závese ostali Trnavčania z Gymnázia J. Hollého, ktorí na súťaži získali tri zlaté medaily.

Ako priznala predsedníčka Celoštátnej odbornej komisie Olympiády vo francúzskom jazyku, doc. Mgr. Jana Bírová, PhD., súťažiaci sú z roka na rok lepšie pripravení. „Vidíme to najmä na výsledkoch v krajoch, rastie motivácia a tým rastie aj úroveň francúzskeho jazyka. Najnáročnejšia je stále gramatika a počúvanie s porozumením, najlepšie sa naši žiaci ukážu v komunikačných zručnostiach, teda v dialógu a hraní rol.“


foto


V kategórii 1A bola najúspešnejšia Adriana Šinková z Gymnázia J. Hollého v Trnave, druhú priečku obsadil Martin Čabra zo Základnej školy na Staničnej ulici v Košiciach a bronz získala Lucia Harciníková zo Základnej školy na Námestí mladosti v Žiline. V kategórii 1B zvíťazil Ján Cipár z Gymnázia J. Hollého v Trnave, striebro si vybojovala Lucia Hečková z Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a bronz si domov odniesol Adam Debnár z Piaristickej spojenej školy F. Hanáka v Prievidzi. Prvé miesto v kategórii 1C obsadila Petra Štefánková z Gymnázia na Metodovej ulici v Bratislave, druhý skončil Daniel Saberi Kochesfahani zo Základnej školy na Námestí mladosti v Žiline a tretí Mathias Jouvenat zo Základnej školy J. C. Hronského v Krupine.

Najúspešnejším riešiteľom v kategórii 2A sa stal Robert Karaba z Gymnázia J. Hollého v Trnave. Na druhom mieste skončila Kristína Szabová z Gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline a na treťom Silvia Vaníková z Katolíckeho gymnázia Š. Moysesa v Banskej Bystrici. V kategórii 2B bola najúspešnejšia Kristína Lalíková z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi, druhý skončil Samuel Váhovský z Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove a tretia Lucia Okániková z Gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline. Zlato v kategórii 2C získal Jakub Juhás zo Spojenej školy, Športového gymnázia na Slančíkovej ulici v Nitre, ktorý sa na celoštátne kolo prebojoval už tretíkrát.

„Keď som sem prišiel prvýkrát, nemal som ani tušenia, aké to bude. A skončil som ako posledný z posledných,“ priznáva s úsmevom. „Druhýkrát som bol na celoštátnom kole v roku 2014, kedy som vyhral, a tretíkrát je to teraz, kedy sa mi opäť podarilo vyhrať,“ dopĺňa Jakub, ktorý celoštátne kolo v roku 2015 vynechal, keďže bol v tom čase v Mexiku. Práve do Mexika sa po skončení strednej školy ambiciózny mladík chystá študovať medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Pri rozhovore nezabudol vyzdvihnúť ani svojich učiteľov. „Mám úžasných profesorov francúzštiny, ktorí ma na toto osem rokov pripravovali. Samozrejme, baví ma to a do budúcnosti s tým plánujem pracovať – s kvalifikáciou aj s týmto ocenením.“ Druhé miesto v tejto kategórii obsadil Viktor Kačmár z Gymnázia na Pankúchovej ulici v Bratislave, bronz si odniesla Silvia Dobránska z Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach.

Organizátorom celoštátneho kola Olympiády vo francúzskom jazyku bola IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Výsledkové listiny nájdete na stránke www.olympiady.sk.

späť na Novinky

Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov