IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY

Novinky OLYMPIÁDY


TECHNICKÚ OLYMPIÁDU VYHRALI S VEĽKÝM NÁSKOKOM SABINOVČANIA

6. 5. 2016

Na celoštátnom kole Technickej olympiády v Banskej Bystrici zažiarila dvojica chlapcov zo Základnej školy na Ulici 17. novembra v Sabinove, ktorá získala zlaté medaily. Matej Škovrán a Vladimír Stračiak predbehli strieborných medailistov o celých 40 bodov. 


NAJLEPŠÍ GEOGRAFI VYCESTUJÚ DO ČÍNY

3. 5. 2016

Na celoštátnom kole Geografickej olympiády bola vybraná šestica súťažiacich, ktorá sa bude pripravovať na tohtoročnú Medzinárodnú geografickú olympiádu v Číne. Medzi súťažiacimi vynikol najmä Michal Vitkovič z Gymnázia A. Vrábla v Leviciach, ktorý súťažil v dvoch kategóriách a dokopy získal až štyri ocenenia. 


NA OLYMPIÁDE VO FRANCÚZSKOM JAZYKU ZÍSKALI NAJVIAC MEDAILÍ ŽILINČANIA

2. 5. 2016

Na celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku sa 27. apríla stretlo v Bratislave 44 žiačok a žiakov zo slovenských škôl. Najviac medailí si domov odniesli Žilinčania – dve strieborné a dve bronzové. V tesnom závese ostali Trnavčania z Gymnázia J. Hollého, ktorí na súťaži získali tri zlaté medaily.


MLADÍ BIOLÓGOVIA PÔJDU REPREZENTOVAŤ NA MEDZINÁRODNÉ OLYMPIÁDY

26. 4. 2016

Jubilejný 50. ročník Biologickej olympiády spoznal svojich víťazov v projektovej aj teoreticko-praktickej časti. Žiaci slovenských škôl si svoje vedomosti a zručnosti porovnali v celoštátnych kolách v dňoch 20. – 24. apríla v Bratislave. Jedenásť najlepších zabojuje o miestenku na olympiádu vo Vietname.  


VÍŤAZ FYZIKÁLNEJ OLYMPIÁDY SA CHYSTÁ NA CAMBRIDGE

18. 4. 2016

Celoštátne kolo Fyzikálnej olympiády prinieslo milé prekvapenie. Všetkých 22 súťažiacich dosiahlo dosť bodov na to, aby sa stali úspešnými riešiteľmi, čo sa v histórii olympiády stalo po prvý raz.  


NA OLYMPIÁDE ZO SLOVENČINY BOLA NAJÚSPEŠNEJŠIA VRANOVČANKA

15. 4. 2016

Na celoštátnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa v tomto školskom roku stretlo 23 žiačok a žiakov v troch kategóriách. Spomedzi všetkých súťažiacich sa hranicu 50 bodov podarilo dosiahnuť len jednej z nich. 

ZMENA TERMÍNU KK BIO KAT. E

14. 4. 2016

 Upozorňujeme na zmenu termínu krajského kola Biologickej olympiády kat. E.


GEOSPRAVODAJ 2015

14. 4. 2016

 Zverejnili sme najnovšie číslo GEOSpravodaja 2015.


OLYMPIÁDU V RUŠTINE OVLÁDLI DIEVČATÁ

14. 4. 2016

Na celoštátnom kole Olympiády v ruskom jazyku sa v dňoch 12. a 13. apríla 2016 stretlo 44 žiačok a žiakov z celého Slovenska. Do finálovej zostavy sa prebojovalo 28 dievčat a 16 chlapcov.


TALENTOVANÍ MLADÍ FYZICI PÔJDU NA MEDZINÁRODNÚ SÚŤAŽ DO RUSKA

14. 4. 2016

V poradí 24. ročník Turnaja mladých fyzikov sa uskutočnil 10. – 13. apríla v Bratislave. Víťazné priečky obsadili družstvá z Bratislavy a Košíc. Na celoštátnom kole súťažilo dohromady šesť päťčlenných družstiev, ktoré museli okrem riešenia fyzikálnych zadaní svoje výsledky obhajovať aj pred porotou.


Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov