IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY / ÚČASTNÍCI XIV. MEDZINÁRODNEJ OLYMPIÁDY V RUSKOM JAZYKU SI MERALI SILY V MOSKVE

ÚČASTNÍCI XIV. MEDZINÁRODNEJ OLYMPIÁDY V RUSKOM JAZYKU SI MERALI SILY V MOSKVE

16. 12. 2016

V dňoch 20. – 26. novembra 2016 sa v hlavom meste Ruskej federácie v Moskve uskutočnila XIV. Medzinárodná olympiáda v ruskom jazyku, ktorú organizoval Štátny inštitút ruského jazyka Alexandra Sergejeviča Puškina. Zúčastnilo sa jej 158 finalistov z 31 krajín sveta, pričom 5 účastníkov bolo zo Slovenska.

Slovenskú republiku reprezentovali Sofia Boháčová z Gymnázia vo Vranove nad Topľou, Hana Hupcejová zo Základnej školy na Námestí Jána Pavla II. Vo Vranove nad Topľou, Timea Jurčová zo Základnej školy V. Mitúcha v Hornom Sŕní, Kristýna Raimerová z Gymnázia V. Lettricha v Martine a Ivan Pančiak z Gymnázia v Myjave.

Vo veľmi silnej konkurencii sa slovenským reprezentantom nepodarilo prebojovať až do medailovej kategórie „Absolútni víťazi“. Napriek tomu máme radosť, pretože dvom našim súťažiacim sa podarilo presadiť sa v rámci nominácií. Sofia Boháčová (Gymnázium Vranov nad Topľou) získala diplom v nominácii „Najlepšia odpoveď v ruskom jazyku/ Лучший ответ по русскому языку“ a Ivanovi Pančiakovi (Gymnázium Myjava) udelili diplom v nominácii „Najlepšia slohová práca/ Лучшее сочинение“ a diplom za veľmi pekné 2. miesto v nominácii „Rečnícka súťaž/ Kонкурс ораторов“.

Dňa 25. novembra 2016 sa v Múzeu Vlasteneckej vojny roku 1812 na Námestí Revolúcie v Moskve konalo ocenenie víťazov XIV. Medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku organizovanej Štátnym inštitútom ruského jazyka A. S. Puškina. Jeho webová stránka priniesla článok s podrobnejšími informáciami pod názvom „V Moskve ocenili víťazov Medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku“.

Viac informácií o XIV. Medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku nájdete TU.

morj,%20moskva%202016

Foto (sprava): Slovenská delegácia – N. Novosiadla, K. Raimerová, T. Jurčová, I. Pančiak, H. Hupcejová a S. Boháčová

späť na Novinky

Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov