NovinkyPráca s mládežou

Akreditované vzdelávanie – Outdoor aktivity a ich využitie pri práci s mládežou I.

Cez víkend sa uskutočnilo prezenčne akreditované vzdelávanie – Outdoor aktivity a ich využitie pri práci s mládežou.

Účastníci z celého Slovenska, sa stretli v hoteli Torysa v Sabinove. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že v takomto prostredí sa outdoor aktivity robiť nedajú, opak je pravdou.

Lektori Slavomír Pačuta a Veronika Nika Spiskova sú profesionáli a využili miestny potenciál a účastníkov vzali aj priamo do lona hôr, na Drienicu Lysá.

Už po prvej hodine vzdelávania to na školení vyzeralo, akoby sa účastníci poznali roky. Aktívne spolupracovali, plánovali a plnili všetky zaujímavé aktivity, ktoré pre nich lektori pripravili. Slavo s Nikou do vzdelávania zakomponovali aj zaujímavé moderné aplikácie, ktoré určite nakopnú k aktivite aj mladých ľudí, s ktorými účastníci pracujú.

Veľkým pozitívom je to, že medzi účastníkmi vznikli veľmi priateľské vzťahy a hneď po ukončení vzdelávania, si vytvorili vlastnú skupinu, v ktorej budú zdieľať svoje námety na outdoor aktivity.

Našim cieľom nie je len vzdelávať, ale aj sieťovať pracovníkov s mládežou tak, aby dokázali spolupracovať, zdieľať svoje úspechy a pracovať na spoločných projektoch.

Myslím, že to sa nám touto akciou podarilo :). Pre veľký záujem, budeme určite toto vzdelávanie opakovať, ak nám to umožnia protipandemické opatrenia.

Zhodnotenie účastníkov, že to bolo jedno z TOP školení, ktorého sa zúčastnili, hovorí určite za všetko.

Súvisiace články
NovinkyPráca s mládežou

Prieskum Rady mládeže Slovenska o vnímaní klimatickej zmeny medzi mladými ľuďmi a ich vplyve na verejnú politiku a rozhodovanie

1 min. čítania
Čo si mladí ľudia skutočne myslia? Aké názory by chceli, aby boli tlmočené politikom? Rada mládeže Slovenska, prostredníctvom krátkeho anonymného dotazníka, ktorý…
NovinkyProgram Erasmus+

Výzva 2023 pre program Erasmus+

2 min. čítania
Európska komisia publikovala novú Výzvu na predkladanie návrhov projektov v programe Erasmus+ (EAC/A10/2022). Výzva vychádza z nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/817 a ročného…
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (5.12.2022 – 11.12.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh plavárne pre verejnosť nájdete TU.