NovinkyPráca s mládežou

Hľadáme nového delegáta UNECE ESD Youth Platform (Mládežníckej platformy Riadiaceho výboru pre výchovu k udržateľnému rozvoju Európskej hospodárskej komisie Organizácie Spojených národov).

Zaujíma Ťa téma vzdelávania pre udržateľný rozvoj, máš skúsenosti alebo znalosti v tejto oblasti a chceš reprezentovať Slovensko na medzinárodnej úrovni?

Európska hospodárska komisia OSN (UNECE) otvára možnosť pre mladých ľudí, aby sa zapojili ako delegáti/delegátky svojich krajín do Mládežníckej platformy Riadiaceho výboru pre výchovu k udržateľnému rozvoju Európskej hospodárskej komisie OSN (UNECE ESD Youth Platform). Pýtaš sa o čo sa jedná?

V rámci Vzdelávania pre udržateľný rozvoj Európskej hospodárskej komisie OSN (UNECE ESD) existuje Riadiaci výbor, ktorý okrem iného dohliada na napĺňanie Stratégie EHK OSN pre výchovu k udržateľnému rozvoju. Mládežnícka platforma UNECE ESD je jej poradným orgánom a oficiálnym mechanizmom na zapojenie mládeže do štruktúr Riadiaceho výboru UNECE ESD. Radí jej ohľadom všetkých aspektov týkajúcich sa mladých ľudí a podpory ich zapojenia do implementácie aktivít ESD.

A táto mládežnícka platforma práve teraz hľadá nových reprezentantov alebo reprezentantky na obdobie rokov 2022 – 2023. Ako zástupkyňa alebo zástupca v Mládežníckej platforme UNCECE ESD  tak budeš hlasom mladých ľudí zo Slovenska (alebo tvojej organizácie) na pôde UNECE a môžeš prispieť k ďalšiemu smerovaniu vzdelávania pre udržateľný rozvoj.

Koho hľadáme?

 • Mladý človek do 30 rokov (do 35 rokov, v prípade že reprezentuješ mládežnícku organizáciu)
 • Máš vedomosti a/alebo silný záujem o oblasť výchove k udržateľnému rozvoju (Education for Sustainable Development, ESD)
 • Máš silné väzby na mladých ľudí na Slovensku alebo v organizácií, ktorej si členom/členkou a máš schopnosti hľadať podnety od mladých ľudí pre implementáciu ESD stratégie
 • Môžeš venovať 5-10 hodín za mesiac práce v rámci platformy a máš záujem podporovať projekty a aktivity týkajúce sa ESD (jedná sa o nehonorovanú pozíciu)
 • Máš možnosť sa do štruktúr mládežníckej platformy zapojiť na 1 rok (do júla 2023)
 • Vieš plynule komunikovať anglicky slovom a písmom

Čo ti to prinesie?

 • Staneš sa mládežníckym delegátom/mládežníckou delegátkou pri Riadiacom výbore UNECE ESD
 • Zistíš, ako funguje OSN zvnútra
 • Príležitosť prispieť k smerovaniu regionálnych politík týkajúcich sa výchovy k udržateľnému rozvoju
 • Možnosť vytvárať a realizovať projekty zamerané na výchovu k udržateľnému rozvoju
 • Možnosť zúčastňovať sa oficiálnych podujatí týkajúcich sa výchovy k udržateľnému rozvoju
 • Možnosť spolupracovať s relevantnými (medzinárodnými) aktérmi/aktérkami a organizáciami

Viac informácií:

V prípade záujmu prosíme o zaslanie motivačného listu a krátkeho štruktúrovaného životopisu, najneskôr do utorka 12. júla 2022 na roland.matas@iuventa.sk. V liste prosíme popíšte aj to čo vás zaujíma na vzdelávaní pre udržateľný rozvoj, prípadne aké skúsenosti máte v tejto oblasti. V životopise nezabudnite uviesť tiež akékoľvek neformálne alebo dobrovoľnícke aktivity. V prípade ak zastupujete nejakú mládežnícku organizáciu, tak prosíme tiež uveďte túto informáciu v motivačnom liste. Do predmetu emailu napíšte “Mládežnícky delegát UNECE ESD”.

Súvisiace články
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (28.11.2022 – 4.12.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh hodín plavárne pre verejnosť nájdete TU.
NovinkyPráca s mládežou

KLIMATICKÁ KONFERENCIA COP27

3 min. čítania
Minulý týždeň sa Mládežnícky delegát SR pri OSN, Michal Salíni, zúčastnil na klimatickej konferencii COP27 v Šarm-aš-Šajchu v Egypte. Michal spolu s delegáciou prezidentky SR…
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (21.11.2022 – 27.11.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh plavárne pre verejnosť nájdete TU.