NovinkyPráca s mládežou

Inšpiratívna práca s mládežou

Venovať sa mladým ľuďom je dôležitým poslaním. Preto vám postupne predstavujeme príbehy 15 ľudí, ktorí toto poslanie v sebe našli a naplno sa mu venujú.


Prácu týchto ľudí sme sa rozhodli symbolicky vyzdvihnúť a oceniť ju a dať tým najavo, že ich práca je naozaj cenená.

Ako sa však k práci s mládežou dostali, aká je ich motivácia, či príbeh?

Dnes vám prestavíme Dianu Jackovú. Diana vyštudovala Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde spoznala množstvo inšpiratívnych ľudí. Po štúdiu sa začala v rodnom meste Revúca zapájať do diania ako súčasť občianskeho združenia OZ Naša Revúca, a taktiež ako súčasť združenia Kostol Nahrane, kde organizuje aktivity pre mládež. Vysnívaná pozícia koordinátorky si ju našla v novovznikajúcom mládežníckom centre, ktoré pripravuje rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja.


Diana, ako vnímate prácu mládežou?
“Práca s mládežou mi nepríde ako práca. Mám pocit, že je to skôr poslanie, a že sa to do istej miery týka každého z nás – či už máme deti alebo s mladými trávime čas. Mladí ľudia sú tvorcami našej budúcnosti a preto považujem za nesmierne dôležité vypočuť ich, dať im šancu angažovať sa v čomkoľvek len chcú a podporovať ich v ich túžbach a snoch. Túžim v mladých ľuďoch rozdúchavať nádej, ktorú v sebe majú a ktorá je často vonkajším svetom udupávaná v domnienke, že je to len hlúpa naivita.”

Ako mladí ľudia vnímajú dobrovoľnícku činnosť?
“Dobrovoľnícka činnosť učí mladých ľudí úplne inému prístupu k práci, majú možnosť zisťovať, čo ich baví a nielen čo im prinesie zisk. Práca s ľuďmi v kolektíve, nezištná pomoc, kreativita – to všetko robí z mladých zodpovedných, kriticky mysliacich a samostatných ľudí. Zo začiatku keď sme sa s tímom presťahovali do Revúcej, sme boli viac menej sami, no postupom rokov sa k nám pridáva stále viac mladých ľudí a myslím si, že je to práve kvôli tomu, že medzi nami môžu byť zraniteľní, že k nim pristupujeme s rešpektom a vkladáme navzájom jeden do druhého dôveru. Vtedy si uvedomujem,, že to celé má zmysel a že v mladých ľuďoch je obrovská sila, ktorá dokáže hýbať svetom.”

Diane Jackovej bolo udelené ocenenie v kategórii Rozvoj práce s mládežou na miestnej a regionálnej úrovni.

Srdečne gratulujeme!

Motivujúci príbeh Diany, ale aj ďalších ocenených si môžete prečítať v príručke, ktorú venujeme všetkým, ktorí sa rozhodli venovať svoj život práci s mládežou.

Príručku plnú motivujúcich príbehov, si môžete stiahnuť TU.

Diana Jacková_príručka
Diana Jacková_príručka
Diana Jacková_príručka
Diana Jacková_príručka
Diana Jacková - foto
Diana Jacková – foto
Súvisiace články
NovinkyOlympiády

Experti v našej rodnej reči sa stretli na Celoštátnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

2 min. čítania
Osobný kontakt, či už odborný v podobe komunikácie a spätnej väzby od poroty, alebo osobne ľudský v podobe nových priateľstiev s ostatnými…
NovinkyPráca s mládežou

Mládežnícke fórum ECOSOC

1 min. čítania
V dňoch 19.4.2022 – 20.4.2022 sa uskutočnilo Mládežnícke fórum ECOSOC, ktorého sa zúčastnil aj Šimon Babjak, Mládežnícky delegát UN Youth Delegate of…
AkreditácieNovinky

Výzva na predkladanie žiadostí o akreditáciu vzdelávacieho programu

1 min. čítania
Otvorenie predkladacieho kola žiadostí o akreditáciu – Predkladacie kolo začína 15.5.2022 a žiadosti je možné podávať do 15.7.2022 do 15:00 h. Akreditácia…