NovinkyPráca s mládežou

Inšpiratívna práca s mládežou

Inšpiratívnych príbehov v oblasti práce s mládežou nikdy nie je dosť, nakoľko práve tieto príbehy nám dovoľujú spoznávať ľudí, ktorí za nimi sú a od ktorých si nielen osobnostne, ale i profesijne môžeme zobrať to dobré, prínosné a poučné a aplikovať to aj do nášho života, či praxe. Príbehy a najmä skúseností mnohých pracovníkov s mládežou sme sa rozhodli oceniť počas konferencie, ktorú IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zorganizovala pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a premiéra SR Eduarda Hegera.

Poďme sa spoločne pozrieť na inšpiratívny príbeh Juraja Vozára.

Juraj Vozár vyštudoval medzinárodné vzťahy na Anglo-Americkej Univerzite v Prahe. Sám si prešiel viacerými tréningami neformálneho vzdelávania, pracoval aj ako lektor vzdelávacieho inštitútu. V súčasnosti má na starosti strategický rozvoj projektu Centrum Príležitostí Valaská, ktoré sa okrem sociálneho podnikania a komunitnej práce venuje poradenstvu, poskytovaniu zamestnania a tréningom rozvoja zručností mládeže.


Aká bola Vaša cesta ako pracovníka s mládežou?
“Prirodzená a postupná. Od účastníka, dobrovoľníka a aktivistu, cez facilitovanie, až ku organizácii vzdelávania a dizajnu programov. Prácu s mládežou vnímam ako neustále vzdelávanie sa. Myslím si, že to 2-krát platí pre profesionálov vo vzdelávaní. Zdieľanie skúseností a nových metodík má zmysel pre zvyšovanie kvality neformálneho vzdelávania, ako aj pre naberanie skúseností pre mladých ľudí s plánom byť facilitátorom. Takýto projekt pre mladých rómskych trénerov pripravujeme v Združenie mladých Rómov / Association of Young Roma.”

Čo Vám na práci s mládežou dáva zmysel?
“Niekomu napomôcť byť zodpovednejším človekom/aktívnou súčasťou spoločnosti mi dáva zmysel. Každá zmena začína u jednotlivca, v nás. Na takúto zmenu, ale ale potrebné vhodné prostredie. Práve zmysluplná práca s mládežou vytvára takéto prostredia pre mladých, ktorí sú jednak zodpovední za vlastnú budúcnosť a jednak sú súčasťou spoločnosti.”

Cenu v kategórii Rozvoj práce s mládežou v oblasti národnostných menšín a etnických skupín si Juraj Vozár prevzal z rúk generálneho riaditeľa IUVENTY, Mgr. Petra Lenča, PhD.

Srdečne gratulujeme!

Tento motivujúci príbeh, ale aj ďalších ocenených si môžete prečítať v príručke, ktorú venujeme všetkým, ktorí sa rozhodli venovať svoj život práci s mládežou.

Príručku plnú motivujúcich príbehov, si môžete stiahnuť TU.

Vozár_ocenenie
Vozár_ocenenie
Vozár_ocenenie
Vozár_ocenenie
Vozár_príručka
Vozár_príručka
Vozár_príručka
Vozár_príručka
Vozár_foto
Vozár_foto
Súvisiace články
NovinkyOlympiády

Experti v našej rodnej reči sa stretli na Celoštátnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

2 min. čítania
Osobný kontakt, či už odborný v podobe komunikácie a spätnej väzby od poroty, alebo osobne ľudský v podobe nových priateľstiev s ostatnými…
NovinkyPráca s mládežou

Mládežnícke fórum ECOSOC

1 min. čítania
V dňoch 19.4.2022 – 20.4.2022 sa uskutočnilo Mládežnícke fórum ECOSOC, ktorého sa zúčastnil aj Šimon Babjak, Mládežnícky delegát UN Youth Delegate of…
AkreditácieNovinky

Výzva na predkladanie žiadostí o akreditáciu vzdelávacieho programu

1 min. čítania
Otvorenie predkladacieho kola žiadostí o akreditáciu – Predkladacie kolo začína 15.5.2022 a žiadosti je možné podávať do 15.7.2022 do 15:00 h. Akreditácia…