IUVENTA / Eurodesk / Dôležité linky / Zaujímavé zdroje / Školiace materiály

Školiace materiály (T-kity)

Séria T-kitov (tréningových materiálov)

V každom T-kite nájde čitateľ kombináciu teórie a praxe, ktoré by mali mládežníckym pracovníkom,mládežníckym organizáciám a trénerom pomôcť v ich každodennej práci s mladými ľuďmi. Autormi T-kitov sú skúsení tréneri a odborníci z celej Európy.

Zdroj: Rada Európy a Európska komisia, program Partnerstvo.

  • Vzdelávací balík Každý iný, všetci rovní: myšlienky, zdroje, metódy a aktivity pre neformálne interkultúrne vzdelávanie s mladými ľuďmi a dospelými; prehľad situácie v Európe a základy interkultúrneho vzdelávania, nasledované metódami a aktivitami pre prácu s mladými ľuďmi.
  • Poznáte Európu?: stránka, ktorá otestuje vaše vedomosti o geografii Európy. Interaktívna mapa, kde na prázdnu mapu máte umiestniť rôzne krajiny.
  • Prázdna mapa: toto je mapa EÚ bez vyznačených národných hraníc. Úlohou je doplniť chýbajúce hranice. Cvičenie je dosť náročné, aj keď si môžete myslieť, že to viete. Môže to však byť zábava a dobrá aktivita na „lámanie ľadov“ v skupine so zmiešanými schopnosťami (niektorí poznajú Európu dobre, iní menej). Vždy majte pri sebe aj mapu s vyznačenými hranicami.
    Prázdna mapa (mapa s vyznačenými hranicami).


Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

Logo eurodesk

Obrázok Európsky portál pre mládež

aiesec

  zajednolano-160x80-gif

Euroguidance

Logo eures