IUVENTA / Eurodesk / Novinky

Novinky Eurodesk


INFOMESAČNÍK EURODESK A AKTUÁLNE PONUKY - AUGUST 2013

4. 9. 2013

V Infomesačníkoch Eurodesku nájdete aktuálne ponuky ohľadom stáží, súťaží, projektov a noviniek, ktoré Európska únia ponúka mladým ľuďom preložené do slovenčiny.


NOVINKY V SÚVISLOSTI S YOUTHPASSOM A POZVÁNKA NA MLÁDEŽNÍCKE FÓRUM VÝCHODNÉHO PARTNERSTVA

22. 8. 2013

V článku sa dozvieš novinky ohľadom certifikátu Youthpass, ktorý pomáha mladým v Európe popísať svoje zručnosti, vedomosti a postoje získané v procese neformálneho vzdelávania. Zároveň tu nájdeš prihlášku na Mládežnícke fórum Východného partnerstva v Litve, kde sa bude hovoriť o uznávaní neformálneho vzdelávania.


MLADÍ ĽUDIA: OD ŠKOLY DO PRÁCE

4. 7. 2013

Európska únia chce počuť tvoj názor – čo si myslíš o príležitostiach, ktoré majú mladí ľudia? Aké sú tvoje skúsenosti s hľadaním tej správnej školy a práce? Ako sa dá uľahčiť prechod zo školských lavíc k vysnívanej práci? Aj tvoje skúsenosti môžu pomôcť vytvoriť nastavenia, vďaka ktorým sa uplatní viac mladých ľudí. 


PO PROGRAME MLÁDEŽ V AKCII PRICHÁDZA ERAZMUS+

2. 7. 2013

Nová schéma pre roky 2014 – 2020 nahradí doterajší Program celoživotného vzdelávania  a prvýkrát v histórii bude zahŕňať aj šport a neformálne vzdelávanie vo forme tréningov.


POZVÁNKA NA LETNÝ WOKSHOP ORGANIZOVANÝ LEKTORMI Z USA

19. 6. 2013

Regionálny partner Eurodesku Slovensko – Agentúra pre rozvoj Gemera v Hnúšti v spolupráci s Great Lakes Consortium, Arts Council Lake Erie West z USA a Centrom Komunitného organizovania z Banskej Bystrice, pozýva na: Workshop – Letná roleta 2013, ktorý sa bude konať dňa 26.júna 2013 v Hnúšti v Múzeu socialistických kuriozít.


EURÓPSKY TÝŽDEŇ MLÁDEŽE AJ NA SLOVENSKU!

20. 5. 2013

V týždni od 26. mája do 2. júna 2013 sa v celej Európe bude sláviť VI. ročník Európskeho týždňa mládeže 2013. Bude ho tvoriť široká škála podujatí a činností, ktoré sa uskutočnia vo všetkých 33 krajinách zapojených do programu EÚ Mládež v akcii a ktorých koordinovanie a organizovanie boli zverené národným agentúram pre program Mládež v akcii. Do tejto celoeurópskej kampane sa svojimi aktivitami zapojí aj Slovensko.

DEŇ EURÓPY SME OSLÁVILI V BANSKEJ BYSTRICI HUDBOU, TANCOM A SÚŤAŽAMI

13. 5. 2013

Vedeli ste vôbec, že 9. máj je Dňom Európy? Je oslavou sily spojenia a dobrých vzťahov európskych krajín. Aj pri tejto príležitosti sa konala v strede Slovenska, v krásnej Banskej Bystrici akcia, ktorú organizovali Regionálne európske informačné centrum Banská Bystrica, Europe direct a EURODESK. Spolu s nimi sa na akcii a jej pestrom programe podieľali aj mesto Banská Bystrica, Centrum dobrovoľníctva, Junior – Centrum voľného času Banská Bystrica či Banskobystrický región a mnohé ďalšie organizácie

O ĽUDSKÝCH PRÁVACH UŽ V PRVEJ TRIEDE?

21. 4. 2013

Venujete sa vo svojej práci deťom vo veku 6 – 12 rokov? Zaujímate sa o inovatívne metódy v neformálnom vzdelávaní? Považujete tému ľudských práv za dôležitú pri práci s deťmi a mládežou? Chcete zdieľať svoje skúsenosti s ďalšími mládežníckymi pracovníkmi a pracovníčkami?

Zapojte sa do projektu S Kompasitom po Slovensku!


IUVENTA A EURODESK NA NAJVÄČŠOM VEĽTRHU PRACOVNÝCH PRÍLEŽITOSTÍ NA SLOVENSKU

19. 4. 2013

Počet nezamestnaných – predovšetkým mladých ľudí - je naďalej alarmujúci. Pre mládež je bežným problémom hľadanie ideálneho povolania, a teda aj svojho životného smerovania. IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a EURODESK Slovensko sa v dňoch 18. – 19. apríla 2013 zúčastnili na Veľtrhu práce - JOB Expo 2013, ktorý pravidelne poskytuje slušný priestor na prezentáciu sprostredkovateľov práce alebo ďalšieho vzdelávania.

LETNÉ UNIVERZITY S AEGEE

8. 4. 2013

Ak Ťa nebavia klasické dovolenky každoročne pretrpené s rodičmi, poprípade hľadáš originálnejšie a hlavne zábavnejšie spôsoby, ako stráviť prázdniny, letné univerzity sú to pravé pre Teba. Sú určené mladým ľuďom (duchom aj vekom), ktorí sa neboja vybrať za hranice svojej krajiny, stráviť 2-3 týždne v spoločnosti 20-35 študentov z celej Európy a prekonávať medziľudské bariéry. Záujem o Letné univerzity je každý rok veľmi veľký, organizátori bohužiaľ nemôžu zobrať všetkých. Ako Slovák máš však veľkú šancu zúčastniť sa ktorejkoľvek z ponúkaných letných univerzít. Sú organizované študentmi pre študentov vo viac ako 250 mestách Európy.


Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

Logo eurodesk

Obrázok Európsky portál pre mládež

aiesec

  zajednolano-160x80-gif

Euroguidance

Logo eures