IUVENTA / KomPrax / Novinky KOMPRAX

Novinky KomPrax


VÝSTUPY PROJEKTU

7. 8. 2015

IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže realizovala v rokoch 2011-2015 národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax. Veríme, že mladí ľudia, ktorí cez vzdelávanie prešli, zanechajú pozitívnu stopu v našej spoločnosti a budú o niečo vnímavejší na potreby v ich okolí a lepšie pripravení pre trh práce. Všetkým, čo boli jeho súčasťou, patrí veľké ĎAKUJEME! Výstupy projektu nájdete TU.


NA KONFERENCII KOMPRAX BOLI OCENENÉ TRI SLOVENSKÉ GYMNÁZIÁ

2. 6. 2015

Za aktívnu podporu pri rozvoji kompetencií mladého človeka bolo udelené ocenenie v rámci Konferencie KomPrax pre tri slovenské školy: Gymnázium V. B. Nedožerského v Prievidzi, Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene a Gymnázium duklianskych hrdinov vo Svidníku. Ocenenie bolo udelené v rámci projektu Oceňovanie stredných škôl.

PRAKTICKÉ ZRUČNOSTI CEZ KOMPRAX ZÍSKALO TAKMER 12 000 MLADÝCH ĽUDÍ

2. 6. 2015

Vzdelávanie cez Národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax absolvovalo na Slovensku takmer 12 000 mladých ľudí, ktorí nadobudli praktické zručnosti využiteľné v ich ďalšom kariérnom raste. Od roku 2011 ho realizovala organizácia IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. O prínosoch a úspešných absolventoch neformálneho vzdelávania sa hovorilo na Konferencii KomPrax, ktorá sa uskutočnila 28. mája 2015 v Kongres Hoteli Dixon v Banskej Bystrici.

ABSOLVENTKA KOMPRAXU SPROPAGOVALA BYTČU, VYDALA O NEJ KNIHU

2. 4. 2015

Počas prázdnin stretávala málo návštevníkov svojho rodného mesta a jeho okolia. Kristína Valušiaková (18) sa preto rozhodla cez Národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax situáciu zmeniť a svojim projektom napomôcť k zvýšeniu návštevnosti Bytče.

KOMPRAX JE NAVRHNUTÝ NA OCENENIE FÉNIXU

19. 11. 2014

 IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže je nominovaná za Národný projekt KomPrax – Kompetencie pre prax na Ocenenie FeDoR (Fénixácky dobrovoľník roka) v kategórii „Pierko pomoci“. FeDoR sa udeľuje členom a priaznivcom Detskej organizácie FÉNIX, ako ohodnotenie či poďakovanie za ich prácu a činnosť pre detskú organizáciu.


ROZŠIRUJEME PRACOVNÝ TÍM

18. 11. 2014

Vyhlasujeme výberové konanie na pozíciu odborný riešiteľ / odborná riešiteľka v rámci realizácie Národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax. 


SÚŤAŽ S KOMPRAXOM MÁ SVOJICH ABSOLÚTNYCH VÍŤAZOV

20. 6. 2014

Súťaž s KomPraxom otvorila priestor téme neformálneho vzdelávania a jeho kreatívnemu spracovaniu. Absolútnymi víťazmi národného kola sa stali: Martin Chalupka – multimediálne dielo (Bratislava), Jakub Ševčík – literárne dielo (Levice) a Aneta Bjeláková – výtvarné dielo (Námestovo). Najvyšší počet hlasov od verejnosti získal Martin Trepáč (Trenčín) s videom Happy family open day.

SÚŤAŽ S KOMPRAXOM POZNÁ MENÁ KRAJSKÝCH VÍŤAZOV

2. 5. 2014

 Do súťaže s KomPraxom, ktorá dala priestor tvorivým nápadom, sa zapojilo takmer 90 autorov literárnych, výtvarných a multimediálnych prác. Počas marca 2014 prebiehalo hlasovanie na úrovni krajov. Mená víťazov a najlepších prác nájdete na http://sutazkomprax.iuventa.sk/sk/Kompetencie-pre-prax.html. Ďalej prebehne hodnotenie prác odbornou porotou, ktorá určí celoslovenských víťazov, v každej z troch kategórií.


NOVÁ PRACOVNÁ POZÍCIA PRE ŽILINSKÝ KRAJ

31. 3. 2014

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vypisuje konkurz na regionálneho odborného riešiteľa vzdelávania mládežníckych mladých vedúcich pre Žilinský kraj v rámci národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax.

HLASUJTE O NAJLEPŠIU PRÁCU

21. 3. 2014

Do konca marca 2014 možete hlasovať o najlepšiu výtvarnú, literárnu a multimediálnu prácu v súťaži s KomPraxom. Práce sú rozdelené podľa krajov a zahlasovať za svojho favorita môžete  na TU.

KomPrax – Kompetencie pre prax

Primárnymi cieľovými skupinami národného projektu sú:

  • Mladí vedúci (15 – 17 rokov)
  • Mládežnícki vedúci (od 18 rokov)
  • Pracovníci s mládežou 

 

Sekundárne cieľové skupiny sú:

  • Zamestnávatelia
  • Inštitúcie formálneho vzdelávania
  • Mládežnícke organizácie
  • Verejnosť
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov