IUVENTA / KomPrax / Všetko o školeniach / 1. krok - KAM - výber typu školenia / Školenia pre 15-17r.

Popis školenia (15-17 rokov)

Pre koho je školenie určené?

Nie je vám jedno, čo sa deje okolo vás? Záleží vám na tom, aby ste boli lepšie pripravení do praxe po skončení školy?

Potom je školenie určené práve pre vás. Voláme ho Vzdelávanie mladých vedúcich. Samozrejme, v čase začiatku prvého víkendového školenia musíte mať aspoň 15 rokov a menej ako 18.

Prečo by som sa mal/mala zapojiť?

Tu je 7 dôvodov – v praxi zistíte, že ich je ešte viac.

skolenie-ludia_pri_banery 

Čo budem robiť počas školenia?

schema-mv 

Jedno vzdelávanie sa skladá z troch víkendových školení, ktoré sú plné interaktívnych aktivít. Vďaka nim sa spoznáte s ďalšími mladými ľuďmi a praktickými cvičeniami si vyskúšate všetko dôležité, čo sa budete učiť. Navyše vymyslíte, zorganizujete a vyhodnotíte svoj vlastný malý projekt - zistíte, že to vôbec nie je ťažké.

Počas prvého víkendového školenia sa naučíte, ako vo svojom okolí nie len nájsť problém alebo potrebu, ale začnete pracovať aj s tým, ako tieto veci vo svojom okolí zmeniť k lepšiemu. Popritom si v praxi vyskúšate nové zručnosti z komunikácie či tímovej spolupráce.

Na druhom víkendovom školení už budete pracovať s vlastnými nápadmi ako riešiť problémy a potreby mladých ľudí vo svojom okolí. Každý z účastníkov si pripraví pod vedením školiteľov svoj vlastný malý projektový zámer. Podporíme ho finančným príspevkom do 200€. Nemusí to byť veľký projekt, podstatné je, aby ste si vyskúšali, ako sa to robí v praxi.

Samotný malý projekt budete pripravovať a organizovať medzi druhým a tretím víkendovým školením.

Tretie víkendové školenie je zamerané najmä na vyhodnotenie a vyúčtovanie malých projektov, ktoré ste robili. Pochválite sa ostatným účastníkom aj školiteľom, čo sa vám podarilo, akú zmenu ste projektom dosiahli, prípadne aké problémy vás postretli a ako ste sa z nich poučili.

Čo získam po skončení školení?

Po úspešnom absolvovaní celého vzdelávania a uzavretí vyúčtovania vášho malého projektu získate osvedčenie, keďže vzdelávanie je akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Budete tiež zaradení do on-line databázy úspešných absolventov.

Čo je ale najdôležitejšie, získate schopnosť pracovať v tíme, efektívne komunikovať, schopnosť stanoviť si cieľ a vytvoriť si plán ako ho naplniť, prezentovať svoje myšlienky a plány, s podporou si vytvoriť finančný rozpočet a vyúčtovať náklady, schopnosť motivovať seba a druhých, získate predstavu o svojich schopnostiach a zručnostiach a dozviete sa ako pôsobiť na iných v roli mladého vedúceho.

Získate sebavedomie z úspechov a poučíte sa z prekonávania prekážok. A to vám nikto nezoberie aj keby všetky papiere zhoreli a všetky elektronické údaje sa vymazali.

Ak by ste chceli viac, hneď ako dosiahnete 18 rokov, môžete sa zapojiť do školení pre dobrovoľníkov nad 18 rokov. Alebo si pozrite celú ponuku školení IUVENTY.

Čo to všetko stojí?

Školenia sú bezplatné. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Ako sa môžem prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete cez 3 jednoduché kroky. Ak ste sa rozhodli pre školenie pre 15-17-ročných, máte už prvý krok KAM za sebou. Druhý krok KEDY vám pomôže si vybrať konkrétne vzdelávanie na základe vášho kraja a termínu, ktorý vám vyhovuje. Odtiaľ sa dostanete k tretiemu kroku IDEM, kde nájdete prihlášku.

KomPrax – Kompetencie pre prax

Primárnymi cieľovými skupinami národného projektu sú:

  • Mladí vedúci (15 – 17 rokov)
  • Mládežnícki vedúci (od 18 rokov)
  • Pracovníci s mládežou 

 

Sekundárne cieľové skupiny sú:

  • Zamestnávatelia
  • Inštitúcie formálneho vzdelávania
  • Mládežnícke organizácie
  • Verejnosť
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov