IUVENTA / Novinky IUVENTA / 31 malých projektov s veľkým nadšením

31 malých projektov s veľkým nadšením

5. 6. 2019

31 malých projektov s veľkým nadšením

Medzinárodný deň detí prežívali niektorí mladí ľudia pracovne. Pýtate sa, čo robili? Pracovali na svojom rozvoji. V Banskobystrickom kraji v malebnom Osrblí strávilo 31 mladých ľudí a pracovníkov s mládežou víkend neformálnym vzdelávaním v rámci akreditovaného programu Projekt je zmena.

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v rámci udržateľnosti výsledkov národného projektu KomPrax – kompetencie pre prax pokračuje v sérii úspešných vzdelávacích programov. Tie umožňujú mladým ľuďom získať kompetencie, ktoré im pomáhajú uplatniť sa v pracovnom aj spoločenskom živote. Zážitkové vzdelávanie je podporené realizáciou skutočných malých projektov, ktoré v roku 2019 finančne podporuje Banskobystrický samosprávny kraj.

Vytvorenie oddychových a nesúťažných športových zón, zlepšenie kvality životného prostredia, motivácia detí a mladých k hasičskému športu a ochrane kultúrnych pamiatok, obnovovanie gastronomických tradícií - to je len časť príkladov z 31 malých projektov, ktoré sú pripravené na realizáciu v nasledujúcich mesiacoch.

Doplnia tak paletu predošlých 18 malých projektov, ktoré sú už zrealizované z jarného kola vzdelávania. O nich vám čoskoro prinesieme samostatné príbehy. Dozviete sa o tom, ako sa v priamom prenose liahli včely, ako bola založená tradícia festivalu gemerských tradičných zemiakových jedál, či o tom, ako mladí parkouristi podporovali deti a mládež v zdravom životnom štýle.

Malé projekty môžu záujemcovia ďalej rozvíjať do väčších projektov a získať finančnú podporu z programov Európsky zbor solidarity, Erasmus+ pre mládež a šport, či iných finančných mechanizmov.

 

foto_osrblie_3 

 foto_osrblie_2

foto_osrblie_4 

foto_osrblie_7 

foto_osrblie_8 

foto_osrblie_9 

foto_osrblie_10 

foto_osrblie_6 

foto_osrblie_5 

 

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030