IUVENTA / Novinky IUVENTA / O EXTRÉMIZME BEZ EXTRÉMOV

O EXTRÉMIZME BEZ EXTRÉMOV

25. 5. 2016

Pozývame Vás na odbornú konferenciu O extrémizme bez extrémov, ktorá sa uskutoční v termíne 16. – 17. júna 2016 v hoteli Austria Trend v Bratislava. Ak máte záujem diskutovať, hľadať riešenia a inšpiráciu, ako pracovať s témou extrémizmu a radikalizmu u mladých ľudí, tak vyplňte registračný formulár na stránke http://www.bezextremov.sk/registracia/.

Cieľom konferencie je ponúknuť účastníkom úspešné príklady z praxe zo Slovenska a zahraničia. Veríme, že konferencia vytvorí priestor pre dialóg a nadviazanie spolupráce medzi zástupcami rozličných sektorov a rovnako osobnosťami Slovenska, ktoré majú s témou extrémizmu a radikalizmu skúsenosti.

Hlavným hosťom a rečníkom konferencie bude Harald Weilnböck, nemecký psychológ a svetový expert na násilný extrémizmus a metódy prevencie a deradikalizácie z Berlína. Medzi slovenskými rečníkmi sú najmä experti z neziskových organizácií, ktorí sa téme extrémizmu venujú dlhodobo a majú za sebou zaujímavé skúsenosti a konkrétne aktivity či projekty, ktoré realizujú po celom Slovensku.  Viac o rečníkoch a programe dozviete na web stránke konferencie http://www.bezextremov.sk/.

bezextr


Prečo IUVENTA organizuje túto konferenciu:

Nie je nám ľahostajný postoj mladých k menšinám, imigrantom, ľudským právam a histórii našej krajiny, preto sme sa odhodlali pripraviť konferenciu „O extrémizme bez extrémov“. Výsledky parlamentných volieb a zvlášť simulované voľby medzi stredoškolákmi ukázali to, čo niektorí výskumníci a odborníci v problematike avizujú už niekoľko rokov, zvyšovanie radikalizmu medzi mladými ľuďmi. Tento fakt rozprúdil celospoločenskú diskusiu, v rámci ktorej reagujú aj inštitúcie a organizácie, ktoré zodpovedajú za výchovu a vzdelávanie detí a mladých ľudí, medzi ktoré patrí aj IUVENTA.

Konferencia je určená pre:

  • pracovníkov s deťmi a mladými ľuďmi
  • zástupcov neziskových organizácií a občianskych združení, ktorí sa venujú výchove a vzdelávaniu, deťom a mladým ľuďom
  • riaditeľov a pedagógov základných, stredných aj vysokých škôl
  • zástupcov štátnej a verejnej správy (zvlášť v oblasti výchovy, vzdelávania, sociálnych služieb, boja proti extrémizmu...)
  • pracovníkov samospráv, ktorí majú v kompetencii deti, mládež a školstvo

Viac informácií a detailov o pripravovanej konferencii nájdete na www.bezextremov.sk alebo kontaktujte Lenka Antalová Plavuchová
+421 907 330 737| lenka.antalova.plavuchova@iuventa.sk | www.iuventa.sk
 

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030