IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


IUVENTA udeľovala certifikáty školám zapojeným do pilotného programu Škola bez nenávisti

25. 6. 2019

IUVENTA udeľovala certifikáty školám zapojeným do pilotného programu Škola bez nenávisti

Spolu sedem škôl sa v školskom roku 2018/2019 zapojilo do pilotného ročníka programu pod názvom Škola bez nenávisti, ktorý realizovala IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR). Tento program nadväzuje na kampaň Rady Európy Bez nenávisti na internete. 


Iniciatíva DiscoverEU ponúka mladým príležitosť cestovať po Európe

24. 6. 2019

Iniciatíva DiscoverEU ponúka mladým príležitosť cestovať po Európe

DiscoverEU je iniciatívou Európskej únie, ktorá ponúka mladým ľuďom príležitosť cestovať po Európe a spoznať jej rozmanitosť, vychutnať si jej kultúrne bohatstvo, vyskúšať si slobodu pohybu, nadviazať nové priateľstvá a objaviť v sebe skryté možnosti.OZNAM - zatvorenie plavárne IUVENTA

21. 6. 2019

OZNAM - zatvorenie plavárne IUVENTA

Dovoľujeme si vám oznámiť, že v čase od 29. júna 2019 do 1. septembra 2019 (vrátane) bude plaváreň organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zatvorená!


Online dotazník k VII. cyklu Európskeho dialógu s mládežou

21. 6. 2019

Online dotazník k VII. cyklu Európskeho dialógu s mládežou

Rada mládeže Slovenska spustila online dotazník k VII. cyklu Európskeho dialógu s mládežou.

Cieľom EU dialógu s mládežou je podporiť aktívnu účasť mladých ľudí na demokratickom živote a tvorbe politík. Názory mladých tak slúžia ako podklad pre opatrenia, ktoré určujú ich postavenie, vzdelanie a príležitosti.


Škola bez nenávisti – vyhodnotenie pilotného ročníka

19. 6. 2019

Škola bez nenávisti – vyhodnotenie pilotného ročníka

Škola bez nenávisti je program určený pre základné a stredné školy, ktoré sa chcú rozvíjať v oblasti prevencie šikanovania, kyberšikanovania, nenávistných prejavov a podpory ľudských práv. Ponúka školám nástroje na audit v oblasti prevencie šikanovania a nenávistných prejavov na školách, program rozvoja školy a dosiahnutie štandardu kvality. 

 


31 malých projektov s veľkým nadšením

5. 6. 2019

31 malých projektov s veľkým nadšením

Medzinárodný deň detí prežívali niektorí mladí ľudia pracovne. Pýtate sa, čo robili? Pracovali na svojom rozvoji. V Banskobystrickom kraji v malebnom Osrblí strávilo 31 mladých ľudí a pracovníkov s mládežou víkend neformálnym vzdelávaním v rámci akreditovaného programu Projekt je zmena.Výzva na prihlásenie sa do programu Škola bez nenávisti

4. 6. 2019

Výzva na prihlásenie sa do programu Škola bez nenávisti

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zverejňuje výzvu pre základné a stredné školy na prihlásenie sa do programu „Škola bez nenávisti“, ktorý začne v školskom roku 2019/2020. Cieľ programu je podporiť prevenciu šikanovania, kyberšikanovania a nenávistných prejavov na základných a stredných školách. 

 


Delegácia z Bosny a Hercegoviny na návšteve v IUVENTE

31. 5. 2019

Delegácia z Bosny a Hercegoviny na návšteve v IUVENTE

V termíne 21.5.-25.5.2019 hosťovala IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže štvorčlennú delegáciu z Bosny a Hercegoviny. Študijná návšteva sa realizovala v rámci napĺňania Memoranda o spolupráci medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) a  Ministerstvom pre občianske záležitosti Bosny a Hercegoviny. 


OZNAM - nový cenník plavárne IUVENTA

31. 5. 2019

OZNAM - nový cenník plavárne IUVENTA

Dovoľujeme si vám oznámiť, že od 3. júna 2019 vstupuje do platnosti nový cenník plavárne IUVENTA.Hľadáme mládežníckeho delegáta/mládežnícku delegátku v OSN

17. 5. 2019

Hľadáme mládežníckeho delegáta/mládežnícku delegátku v OSN
Ak máte 18 až 25 rokov, záujem o medzinárodnú situáciu a výbornú angličtinu, máte šancu stať sa mládežníckym delegátom OSN za Slovenskú republiku. Poslaním projektu je reprezentácia slovenskej mládeže na pôde OSN, zastupovanie záujmov slovenskej mládeže na globálnej úrovni, propagácia a napĺňanie ľudských práv a následné šírenie povedomia o fungovaní OSN, aktívnom občianstve a cieľoch trvalo udržateľného rozvoja medzi slovenskou mládežou.

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030