IUVENTA / Novinky IUVENTA

Novinky IUVENTA


NOC DIVADIEL 2018 opäť aj v IUVENTE!

12. 11. 2018

NOC DIVADIEL 2018 opäť aj v IUVENTE!

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy a ďalšie kultúrne priestory otvoria 17. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám.  

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže nezostane tomuto podujatiu nič dlžná! Pozrite sa, čo sme pre vás v IUVENTE pripravili.


IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

6. 11. 2018

IUVENTA ponúka mladým migrantom zážitkové vzdelávania

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže chce svojou ponukou vzdelávaní osloviť nielen mladých ľudí, ktorí sa na Slovensku narodili, ale aj tých, ktorí tu začínajú novú etapu života – mladých migrantov. Práve niektorí z nich sa v termíne 2. – 4. novembra 2018 zúčastnili vzdelávania s názvom Soft-skills and intercultural communication for young migrants. Jeho obsah bol pripravený v spolupráci s Migračným úradom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, organizáciami ADRA, MARGINAL a Slovenskou humanitnou radou, ktoré (nielen) mladým migrantom poskytujú podporu v ich integračnom procese.  


Prenesme spolu ľudské práva do práce s mládežou!

30. 10. 2018

Prenesme spolu ľudské práva do práce s mládežou! IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže je jednou z partnerských organizácií medzinárodného projektu národných agentúr Erasmus+ pre mládež s názvom „National Agencies for Mainstreaming Human Rights – Youth for Human Rights“, ktorého cieľom je rozšíriť koncept ľudských práv ako jedného z nosných pilierov práce s mládežou. Projekt využíva potenciál vzdelávania k ľudským právam podporiť vzájomné porozumenie, rešpekt a hodnoty demokracie medzi mladými ľuďmi.

Oficiálne otvorenie nového programu EÚ Európsky zbor solidarity v Slovenskej republike

26. 10. 2018

Oficiálne otvorenie nového programu EÚ Európsky zbor solidarity  v Slovenskej republike

Dňa 24.10.2018 Národná agentúra Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu v spolupráci s Odborom mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR oficiálne otvorila v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej ulici v Bratislave nový program Európskej únie Európsky zbor solidarity v Slovenskej republike. 


Počas štátnych sviatkov bude plaváreň v IUVENTE zatvorená!

22. 10. 2018

Počas štátnych sviatkov bude plaváreň v IUVENTE zatvorená!

Vážení návštevníci plavárne organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže,

dovoľujeme si vám oznámiť, že plaváreň bude počas štátnych sviatkov dňa 30. októbra 2018
a 1. novembra 2018 zatvorená.

Ďakujeme za pochopenie! 

 


Účastníci projektu WATER/VODA v IUVENTE

19. 10. 2018

Účastníci projektu WATER/VODA v IUVENTE

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže privítala na svojej pôde dňa 18.10.2018 viac ako 50 účastníkov projektu WATER, ktorý v rámci 2. medzinárodnej mobility žiakov a učiteľov v programe Erasmus+ školské partnerstvá, otvorili na Sliači. Medzinárodný projekt spája 3 bratské slovanské krajiny z V4 – Čechov, Poliakov a Slovákov.


IUVENTA na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

19. 10. 2018

IUVENTA na veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC

IUVENTA bola súčasťou 22. ročníka veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC!

Prečítajte si tlačovú správu.


ŽIVÁ KNIŽNICA - Búranie predsudkov a stereotypov Žilina

18. 10. 2018

ŽIVÁ KNIŽNICA - Búranie predsudkov a stereotypov Žilina

Trilógiu ŽIVÝCH KNIŽNÍC, ktoré pre vás pripravuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže uzatvorí podujatie v Žiline.

Na tretie podujatie ŽIVÁ KNIŽNICA – BÚRANIE PREDSUDKOV A STEROTYPOV vás srdečne pozývame dňa 14. novembra 2018 v čase od 10:00 - 13:30 hod. do Krajskej knižnice v Žiline (ul. A. Bernoláka 47). 


Ľudské práva v práci s mládežou

16. 10. 2018

Ľudské práva v práci s mládežou

Prezenčné školenie, ktoré ponúka základnú orientáciu v oblasti ľudských práv a výchove k ľudským právam prostredníctvom práce s mládežou. Spoločne budeme objavovať metodické prístupy a vzdelávacie nástroje, ktoré obohatia vašu prácu a hľadať odpovede na aktuálne otázky, ktoré  zaujímajú aj mladých ľudí, s ktorými pracujete.


ŽIVÁ KNIŽNICA - Búranie predsudkov a stereotypov Bratislava

16. 10. 2018

ŽIVÁ KNIŽNICA - Búranie predsudkov a stereotypov Bratislava

Po prvej úspešnej ŽIVEJ KNIŽNICI, ktorá sa konala v Nitre, bude druhou v poradí podujatie plné emócií a inšpiratívnych príbehov ľudí v Bratislave.

IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže privíta ŽIVÉ KNIHY, žiakov a ich učiteľov vo svojich priestoroch na Karloveskej 64 v Bratislave, dňa 7.11.2018 v čase od 10:00 do 14:00 hod.


Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030