IUVENTA / Novinky IUVENTA / Európsky týždeň mládeže - čo nás čaká v utorok, 25.5.2021

Európsky týždeň mládeže - čo nás čaká v utorok, 25.5.2021

20. 5. 2021

Európsky týždeň mládeže - čo nás čaká v utorok, 25.5.2021

Inklúzia je a vždy bude súčasťou EÚ programov pre mládež. Psychologička Sonia Holubkova v diskusií prezradí, ako sa dobrovoľníci v Žilinskom kraji prepracovali od Jašidielne k Nadácia Krajina harmónie. Dozvieme sa, ako Erasmus+ a Európsky zbor solidarity zahŕňajú ľudí s obmedzenými príležitosťami. A nielen to!

Súčasťou diskusie bude špeciálny hosť Soňa Holúbková.

Po skončení štúdia pracovala ako psychologička vo veľkom závode, ako kurátorka pre delikventnú mládež, ako poradkyňa v manželskej a predmanželskej poradni, ako riaditeľka zariadenia pre Mentálne postihnuté deti a mládež, ako poradkyňa pre rodičov, zdravotne postihnutých občanov, pre zariadenia sociálnych služieb, pre Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, pre mimovládne organizácie, v mnohých ako dobrovoľníčka.

V roku 1990 začala pripravovať festival tvorivosti a fantázie Jašidielňa z ktorého sa v roku 1995 registrovala Nadácia Krajina Harmónie. Doposiaľ sa uskutočnilo 23 ročníkov, festival má medzinárodnú účasť a podporuje začleňovanie občanov so zdravotným postihnutím do života komunity. Vďaka jej veľkému osobnému nasadeniu sa v roku 2003 podarilo zriadiť v spolupráci s mestom Žilina Agentúru podporovaných služieb, ktorá prevádzkuje zariadenie podporovaného bývania a podporuje pracovné uplatnenie občanov so zdravotným postihnutím. Je aj riaditeľkou Rady pre poradenstvo v sociálnej práci v Žiline.

 

Srdečne pozývame Vás pozývame.

 

Live stream s témou Inklúzia a rozmanitosť sa uskutoční už v utorok, 25.5.2021 o 16.00 h. na Facebookovej stránke Eurodesk.Slovensko.

 

Všetky informácie o podujatí sa dozviete tu: https://fb.me/e/Pn1IIrOu 

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030