IUVENTA / Novinky IUVENTA / IUVENTA a CeNef podpísali Memorandum o spolupráci

IUVENTA a CeNef podpísali Memorandum o spolupráci

25. 3. 2020

IUVENTA a CeNef podpísali Memorandum o spolupráci

V Memorande sa organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a CeNef – Centrum pre podporu neformálneho vzdelávania dohodli na vzájomnej spolupráci s cieľom vytvárať vzorový model spolupráce medzi verejnou inštitúciou a mimovládnou organizáciou, ktorá má viesť k podpore, rozvoju a uznaniu neformálneho vzdelávania mladých ľudí, aby sa mohli lepšie uplatniť na trhu práce a aj v občianskom živote.

Generálny riaditeľ IUVENTY Róbert Hronský uviedol: “Aby čo najväčšie množsto mladých ľudí bolo schopné nadobudnúť potrebné kompetencie pre život, je spolupráca v sektore neformálneho vzdelávania kľúčová. Sme nesmierne radi, že sa CeNef, s uznávanými odborníkmi neformálneho vzdelávania s bohatými skúsenosťami, rozhodol pre formalizáciu našej vzájomnej spolupráce. Budeme sa tešiť na naše spoločné iniciatívy v tomto sektore."

"K podpisu Memoranda sme pristúpili aj z dôvodu, že sme presvedčení o tom, že práve mladí ľudia, ktorí okrem formálneho, klasického školského vzdelávania absolvujú počas svojho štúdia aj rôzne školenia, tréningy, kurzy, workshopy, alebo medzinárodné mládežnícke výmeny vedené neformálnymi metódami, si rozvinú tzv. sociálne zručnosti. Práve neformálnym vzdelávaním získajú schopnosť pracovať v tíme, efektívne komunikovať, byť empatickí, prezentovať, či rozprávať pred publikom. A práve preto, ak môžeme priložiť ruku k dielu, radi budeme participovať na dobrej veci." uzavrel dôvod podpisu Memoranda Ľuboš Marcinek, riaditeľ CeNef.

Bližšie info o oblastiach spolupráce môžete nájsť na: https://www.pracasmladezou.sk/index.php/partneri-iuventy/

Na fotografii: Ľuboš Marcinek, riaditeľ CeNef

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030