IUVENTA / Novinky IUVENTA / IUVENTA podpísala Memorandá o spolupráci s OZ Preventista a OZ Outdoor Institute

IUVENTA podpísala Memorandá o spolupráci s OZ Preventista a OZ Outdoor Institute

12. 6. 2020

Prešli sme si všetci obdobím, počas ktorého sa väčšina našich aktivít presunula do virtuálneho online priestoru, a v súvisloti s touto skutočnosťou narástla potreba informovanosti o možných rizikách a najmä ich prevencie prostredníctvom poznatkov odborníkov kyberbezpečnosti. Tieto znalosti vedia napomôcť nielen predchádzaniu zneužitiu rôznych osobných údajov, ale taktiež veľmi rozšírenej kyberšikane. Aj z tohto dôvodu sa IUVENTA rozhodla podpísať Memorandum o spolupráci s OZ Preventista, ktorého predsedom je odborník pre oblasť informačnej bezpečnosti a počítačovej kriminality, pán Jaroslav Oster.

S OZ Preventista plánuje IUVENTA spolupracovať aj v rámci úspešného programu Škola bez nenávisti, do ktorého je v súčasnosti zapojených 23 škôl z celého Slovenska. Primárnym zameraním spolupráce bude kyberbezpečnosť, ktorá sa bytostne dotýka mnohých ľudí. Šírením povedomia o nej môžeme pomôcť veľkému množstvu mladých ľudí predchádzať kyberšikane a ďalším ohrozeniam, ktoré na nich číhajú v online priestore. V týchto oblastiach plánuje IUVENTA s expertmi z OZ Preventista spolupracovať aj v rámci akreditovaných vzdelávacích programov.

Rozvoj, priama podpora a šírenie zdravého životného štýlu sú kľúčovým cieľom Memoranda o spolupráci, ku ktorému sa zaviazala IUVENTA s OZ Outdoor Institute. Nedostatok pohybovej aktivity mladých ľudí je vážnou výzvou našej spoločnosti. Podľa HBSC štúdie 70 percent 11-ročných školákov na Slovensku nemá ani 60 minút pohybu denne a dvaja z troch školákov nemajú fyzickú kondíciu (HBSC 2018). Nedostatok pohybu mladých ľudí  je aj jedným z dôvodov, prečo sa IUVENTA rozhodla zintenzívniť spoluprácu práve s odborníkmi z tejto organizácie. 

IUVENTA aktuálne s OZ Outdoor Institute spolupracuje na online súťaži Výhovorky bokom. V rámci tejto iniciatívy 12 známych a inšpiratívnych osobností ako napr. Nasťa Kuzminová, Michal Martikán, Adela Vinczeová a mnohí ďalší ponúkajú počas mesiaca jún deťom a mladým ľuďom do 30 rokov rozmanité výzvy, vďaka ktorým môžu zdravšie žiť. S OZ Outdoor Institute IUVENTA taktiež spolupracuje na uznávaní prínosov neformálneho vzdelávania na Slovensku a pri akreditovanom vzdelávaní so zameraním na využívanie moderných outdoorových aktivít v práci s mládežou.

 

 

podpis memorandum oz preventista 

Jaroslav Oster, predseda OZ Preventista

 

 

podpis memorandum oz outdoor institute

Slavomír Pačuta, podpredseda OZ Outdoor Institute
 

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030