IUVENTA / Novinky IUVENTA / Leto 4x4 v Banskobystrickom kraji

Leto 4x4 v Banskobystrickom kraji

26. 6. 2020

Z rôznych strán počuť o dopadoch a ich riešeniach v súvislosti s tzv. korona krízou. Tieto úskalia neobišli ani život mladých ľudí a prácu s mládežou. V Banskobystrickom kraji sa k nim v lete postavia tvorivo offline aj online.

Aktéri v práci s mládežou spájajú svoje kapacity, čas a nápady a v tieto dni pripravujú offline program s názvom Leto 4x4. Na každej svetovej strane kraja vybrali jedno spádové mesto: východ – Revúca, západ – Žiar nad Hronom, sever – Brezno, juh – Lučenec, pričom budú počas prázdnin v každom zo 4 spomenutých miest realizované 4 tematické workshopy, prostredníctvom ktorých bude možné neformálnym spôsobom získať nové kompetencie, spoznať tvorivých a odhodlaných ľudí a organizácie, či pracovať s vlastnými nápadmi, ale aj prekážkami.

Jedným z workshopov je ochutnávka projektového manažmentu v práci s mládežou ako úvod do akreditovaného neformálneho vzdelávania Projekt je zmena. Súčasťou tohto vzdelávania je na území kraja aj finančná podpora na malé projekty, ktorú poskytuje Banskobystrický samosprávny kraj.

Druhou témou je Kritické myslenie – použi hlavu. Prioritne sú vítaní mladí ľudia už od 15 rokov. Kto sa rozhodne venovať tejto téme hlbšie, je možné pokračovať rovnomenným akreditovaným vzdelávaním.

Do tretice vplávajú účastníci workshopov do medzinárodných vôd a budú tvorivo pracovať s ponukami programov Erasmus+ pre mládež a šport, Európsky zbor solidarity a sieťami Eurodesk a ERYICA.

Štvorlístok ponuky Leto 4x4 uzatvárajú témy TaPaZ (Tvorivosť a Podnikavosť a Zamestnanosť: kapitoly zo Stratégie SR pre mládež na roky 2014 -2020). Ekonomické obavy najviac trápia mladých ľudí a jedným z riešení je aj sociálne podnikanie. Ako o ňom uvažovať, ako ho rozbehnúť, či naopak – ako využiť ponuky overených sociálnych podnikov pre zamestnanie sa, to aktívne odprezentujú mládeži aj pracovníkom a pracovníčkam s mládežou dvaja z najlepších odborníkov na Slovensku.

Všetky workshopy možno absolvovať bezplatne. Náklady na ne sú hradené zo štátneho rozpočtu prostredníctvom organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Pre detailné informácie o programe a prihlasovanie na workshopy kontaktujte e-mailom regionálnu koordinátorku pre Banskobystrický kraj, ktorá celý program vedie: darina.diosiova@iuventa.sk.

Súčasťou letného diania v práci s mládežou v Banskobystrickom kraji budú aj online webináre s názvom Stredy s ro-ZOOM-om, prostredníctvom ktorých sa bude každú stredu diskutovať na rôzne témy v práci s mládežou. 

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030