IUVENTA / Novinky IUVENTA / Mobility taster for Inclusion Organisation – Digital

Mobility taster for Inclusion Organisation – Digital

23. 2. 2021

Vedel si o tom, že môžeš organizovať medzinárodné projekty pre ľudí zo znevýhodnených skupín v tvojom okolí? Pridaj sa do tohto online školenia, a objav, čo môžeš ty a mladí ľudia okolo teba vytvoriť. V rámci niekoľkých úloh (ktoré splníš vo svojom voľnom čase) a 5 krátkych stretnutí (každý piatok medzi 15:00 a 17:00 sa účastníci stretnú online) ti ukážeme možnosti, ktoré ponúkajú programy Erasmus+ a Európsky Zbor Solidarity pre mládež zo znevýhodneného prostredia. Medzinárodný projekt môže byť pre mladého človeka zo znevýhodneného prostredia (napr. zástupcovia národnostných menšín, ľudia so špeciálnymi potrebami, so sociálno-ekonomickými ťažkosťami, diskriminované skupiny...) skúsenosť, ktorá dokáže zmeniť život. Táto vzdelávacia aktivita ti poskytne konkrétne príklady toho, čo môžeš vytvoriť, spojí ťa s inými organizáciami, oboznámi ťa s možnosťami získania finančnej podpory a prevedie ťa krok po kroku procesom tvorby projektu. Takisto získaš aj spätnú väzbu na tvoj projekt.

Ciele aktivity:

  • ukázať účastníkom možnosti programov Erasmus+ a Európsky Zbor Solidarity v oblasti práce s mládežou zo znevýhodneného prostredia;
  • vytvoriť priestor na networking medzi organizáciami;
  • oboznámiť účastníkov s možnosťami získania grantov a procesom vytvárania projektu.

Pracovný jazyk:

  • angličtina

Cieľová skupina:

  • pracovníci s mládežou; mládežnícki lídri; manažéri mládežníckych projektov; pracovníci v oblasti inklúzie; sociálni pracovníci; pracovníci s utečencami.

Počet účastníkov:

  • maximálne 25 účastníkov v celkovom počte

Náklady spojené s účasťou na školení:

  • v prípade zapojenia do kurzu sú všetky náklady (školitelia, platformy) hradí SALTO Inclusion & Diversity. Potrebuješ mať len počítač, internetové pripojenie a vyhradiť si dostatok času.

 Uzávierka prihlášok:    

  • 28. marec 2021

 Prihláška:

Iné dokumenty / odkazy:

 

Kontaktná osoba:

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030