IUVENTA / Novinky IUVENTA / Pozvánka: Iuventa - neformálne k úspechu mladých

Pozvánka: Iuventa - neformálne k úspechu mladých

28. 9. 2017

iuventa-neformalne-k-uspechu-mladych

 

IUVENTA – neformálne k úspechu mladých 

Čas: 10:00 - 18:00 hod. 

Dátum: 13.10.2017

 

Podujatie pripravuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v rámci sprievodného programu Týždňa celoživotného učenia (9.–15.10.2017), ktorého tretí ročník organizuje AIVD - Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v Slovenskej republike. Cieľom podujatia je do podpory vzdelávania detí a študentov zapojiť v čo najväčšej miere školy a pedagógov a poskytnúť cenné informácie o úspešných projektoch programu Erasmus+ a jednotlivých odboroch IUVENTY.


Vyberte si z pestrej palety programu, prihláste sa na doobedňajší program, ktorý je určený pre študentov, pedagógov a pracovníkov s mládežou cez e-mail: iuventa@iuventa.sk a nezabudnite sa taktiež prihlásiť na niektorý zo zaujímavých a obohacujúcich workshopov, ktoré sme pre Vás pripravili v čase od 14 do 18 hod.. 

Tešíme sa na Vás všetkých v priestoroch IUVENTY - Slovenského inštitútu mládeže na Karloveskej 64 v Bratislave!

Kompletný program, ako aj pozvánku si môžete prečítať na: http://bit.ly/IUVENTA_neformalne_k_uspechu 

Na workshopy sa môžete prihlásiť prostredníctvom nižšie uvedených linkov. Radi by sme Vás upozornili, že počet účastníkov na workshopoch je limitovaný, prosíme preto, aby ste sa v prípade záujmu o účasť čo najskôr prihlásili. Ak sa Vám nepodarí prihlásiť včas, avšak o účasť na našom podujatí máte záujem, kontaktujte nás, prosím, e-mailom na iuventa@iuventa.sk.


Ľudské práva zážitkovou formou

Na tomto workshope budú predstavené ukážky plánovaných aktivít založených na metodike zážitkového vzdelávania. Účastníci workshopu sa oboznámia s témami plánovaného vzdelávania a získajú inšpiráciu pre vlastné aktivity so žiakmi a mládežou v oblasti vzdelávania k ľudským právam.

Prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/epeVWnkEO8s3LAMJ2 


Perspektívy neformálneho vzdelávania pri hľadaní riešení utečeneckej krízy v Európe

Na tomto workshope Vám o svojich skúsenostiach s pôsobením v utečeneckom tábore v Themopylách v Grécku porozpráva Alaa Jnaid zo Sýrie a Oscar Bergamin zo Švajčiarska. Alaa Jnaid sa po tom, ako si sám prešiel cestou utečenca a získal azyl v Holandsku, rozhodol založiť Happy Caravan, malú iniciatívu, ktorej pôvodným cieľom bolo vrátiť deťom v táboroch kúsok šťastia.

Prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/9XiW19hfM6fQTclv2 

 

Ako sa vzdelávať neformálne

Rozvoj a uznanie neformálneho vzdelávania v práci s mládežou je jednou z dlhodobých priorít IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže, nakoľko veríme, že je to dôležitý nástroj rozvoja mladých ľudí, aby sa dokázali lepšie uplatniť v ich ďalšom živote. Viac o ňom sa dozviete na školení s lektorom Milošom Ondrášikom. 

Prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/IrBB1qH83kWTcaJn2  


Projektová logika

V prvej časti workshopu Vás pracovníci Odboru podpory práce s mládežou oboznámia s možnosťami grantovej schémy MŠVVaŠ SR „Programy pre mládež. V druhej časti workshopu Vám predstavia akreditované vzdelávacie programy pre mladých vedúcich, mládežníckych vedúcich a pracovníkov s mládežou, ktoré sú dostupné ešte v tomto roku v rámci celého Slovenska.

Prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/BQ50jgos4u23dPA02 


Divadelné predstavenie 

Divadlo bez domova – predstavenie KUCA PACA 

Hravá herecká koláž ukazuje, že v živote ľudí, ktorí sa snažia odraziť od dna, nie je len strach z budúcnosti, ale aj patričná dávka humoru, bojovnosti a pozitívneho myslenia.

Prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/DHqudIZyArc5Mdzz2 

späť na Novinky
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030