IUVENTA / Novinky IUVENTA / VÝHOVORKY BOKOM – súťaž zdravých výziev pre mladých

VÝHOVORKY BOKOM – súťaž zdravých výziev pre mladých

29. 5. 2020

VÝHOVORKY BOKOM – súťaž zdravých výziev pre mladých

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci so spoločnosťou Outdoor institute odštartuje v pondelok 1. júna 2020 online súťaž VÝHOVORKY BOKOM. Prostredníctvom nej ponúkneme mladým ľuďom rozmanité výzvy, vďaka ktorým môžu zdravšie žiť. A to nielen fyzicky, ale aj psychicky a vnútorne vyrovnaní so sebou a svojím okolím.

Prostredníctvom súťaže, ktorá bude trvať od 1. júna do 30. júna 2020 budeme inšpirovať mládež k zdravému životnému štýlu a uvedomeniu si, že ak chceme udržať v optimálnej rovnováhe naše telo i ducha, musí nám záležať aj na kvalite prostredia, v ktorom žijeme. Neodmysliteľnou podmienkou psychickej pohody sú zdravé a vyrovnané vzťahy medzi nami navzájom, ktoré sú axiómou zdravej spoločnosti.

Na krok do neznáma a posun hraníc vlastných možností pozvú mladých ľudí svojimi výzvami známe osobnosti ako Nasťa Kuzminová, Michal Martikán, Sima Martausová, či Adela Vinczeová. Svoju výzvu si pripravili aj herec Michal Baštrng Kubovčík a kapitán slovenských hokejistov do 20 rokov, aktuálne náš najmladší obranca hrajúci v NHL, Martin Feherváry. Set vyzývateľov dopĺňa Juraj Práger, ktorý ako prvý nevidiaci Slovák vystúpil na Mt. Blanc, Alexandra Giňová z projektu Cesta von, ktorá pomáha mamám z chudobného prostredia. Samuel Andrejčík – medailový paraolympionik, Martin Thám – inštruktor Wim Hof metódy, Bartek Dobrodej Krzewinski, ktorý sa už mnoho rokov venuje divokým jedlým rastlinám a Matúš Svinčák, pohybový kouč, učiteľ na Univerzite vedomého života, ktorý už nejaký čas chodí po svete naboso.

Pre koho je súťaž určená a ako bude prebiehať? Súťaž je určená pre deti a mladých ľudí do 30 rokov. Pripravených je 12 video výziev. Každá z nich má svojho garanta - osobnosť s inšpiratívnym životným príbehom. Podmienkou účasti je splniť aspoň jednu z nich. Je na účastníkovi, do koľkých výziev sa zapojí. Cieľom súťaže je motivovať deti a mladých ľudí pracovať na sebe, pre seba, pre iných, pre svet, v ktorom žijú. Stať sa hrdinom aj v očiach seba samého. Splnenie výzvy budú účastníci dokladovať fotkou alebo videom na Instagrame, či Facebooku s hashtagom súťaže #akuvyhovorkumasty v skrátenej podobe #AVMT1, pričom sa pri každej výzve zmení číslo od 1 do 12. V každej výzve oceneníme troch súťažiacich. 

Pre zapojenie sa do súťaže bude potrebná registrácia prostredníctvom web stránky súťaže www.vyhovorkybokom.sk, ktorá bude spustená v pondelok, 1.6.2020.

späť na Novinky
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030