IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY / DEJEPISNÚ OLYMPIÁDU OVLÁDLI CHLAPCI

DEJEPISNÚ OLYMPIÁDU OVLÁDLI CHLAPCI

11. 5. 2016

Na celoštátnom kole ôsmeho ročníka Dejepisnej olympiády sa v Bratislave v dňoch 5. – 7. mája zišlo 39 žiačok a žiakov. V tomto počte sa medzi slovenskou dejepisnou elitou objavilo len sedem dievčat. Dve z nich domov odišli s medailou.

Víťazi celoštátneho kola Dejepisnej olympiády si diplomy, medaily a ceny prevzali v sobotu 7. mája v priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave. V kategórii A to boli Vladimír Lukačko z Gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline (zlato), Viktória Cehuľová z Gymnázia sv. F. Assiského v Levoči (striebro) a Samuel Rybár z Gymnázia na Grösslingovej ulici v Bratislave (bronz). „Na celoštátnom kole Dejepisnej olympiády som bol aj minulý rok, skončil som druhý,“ hovorí Vladimír Lukačko a priznáva, že za úspechom je veľa tvrdej prípravy. „Najprv je potrebné napísať prácu a potom – učiť sa, učiť sa a učiť sa.“


kolaz_do

V kategórii B sa najviac darilo Richardovi Hrivňákovi z Gymnázia na Grösslingovej ulici v Bratislave, ktorý si vybojoval zlatú medailu. Na druhom mieste skončil Šimon Fusatý zo Spojenej školy na Rastislavovej ulici v Novákoch a bronz putoval do rúk Michalovi Chrappovi z Gymnázia Matky Alexie v Bratislave.

V kategórii C sa medzi finálovú zostavu prebojovalo len jedno dievča – Lucia Korbeľová zo Základnej školy Na bielenisku v Pezinku, ktorá získala striebornú medailu. „Na olympiádu som sa učila najmä z učebnice a študovala som aj z odporúčanej literatúry. Na každé kolo som sa pripravovala asi tak tri týždne pred súťažou,“ hovorí Lucia Korbeľová, ktorá už má doma bronz z minuloročného celoštátneho kola. Zlato si v tejto kategórii vybojoval Tomáš Chovančík zo Základnej školy na Krosnianskej ulici v Košiciach a bronz získal Patrik Turcsek zo Základnej školy na Mierovej ulici v Želiezovciach.

späť na Novinky

Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov