IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY

Novinky OLYMPIÁDY


Modra privítala účastníkov Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

17. 4. 2019

V dňoch 11. – 12. apríla 2019 sa v Modre uskutočnilo celoštátne kolo 11. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Celoštátneho kola sa zúčastnilo 24 najlepších súťažiacich z celého Slovenska, ktorí boli rozdelení do troch kategórií.


Fyzboje rozhodli o víťazovi!

10. 4. 2019

Celoštátne kolo 27. ročníka Turnaja mladých fyzikov sa konalo v termíne 2. – 5. apríla 2019 v priestoroch organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v Bratislave. Turnaja mladých fyzikov sa zúčastňujú družstvá stredoškolákov pod vedením svojich vedúcich družstiev. Súťaž má špecifický priebeh. Zadania úloh sú publikované v propozíciách a vychádzajú zo zadaní pre Medzinárodný Turnaj mladých fyzikov.


Celoštátne kolo Olympiády v informatike je úspešne ukončené

3. 4. 2019

Dňa 27. marca 2019, tesne po ukončení celoštátneho kola Matematickej olympiády, sa na Hotelovej akadémii J. Adraščíka v Bardejove začala registrácia na celoštátne kolo Olympiády v informatike. Tento rok sa celoštátneho kola zúčastnilo 30 súťažiacich, ktorí si merali svoje sily počas dvoch súťažných dní.


Olympiáda v anglickom jazyku je úspešne za nami

2. 4. 2019

V dňoch 26. až 27. marca 2019 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 29. ročníka Olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 64 najlepších súťažiacich z celého Slovenska.


Celoštátne kolo Chemickej olympiády pozná svojich víťazov

1. 4. 2019

V dňoch 3. až 6. marca 2019 sa v Banskej Štiavnici uskutočnilo celoštátne kolo už 55. ročníka Chemickej olympiády, nad ktorým prevzala záštitu primátorka Banskej Štiavnice, Mgr. Nadežda Babiaková. Vďaka zaujímavým úlohám z dielne autorského kolektívu si súťažiaci svoje vedomosti merali v dvoch kategóriách, A a EF.


Rezort školstva udelil pedagógom najvyššie morálne ocenenia sv. Gorazda

29. 3. 2019

Aj v tomto roku udeľovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR najvyššie rezortné morálne ocenenia sv. Gorazda. Slávnostné odovzdanie ocenení sa uskutočnilo pri príležitosti Dňa učiteľov 25. marca 2019 v reprezentatívnych priestoroch hotela Bôrik.


Matematická olympiáda vyvrcholila v Bardejove

28. 3. 2019

Ako je v Matematickej olympiáde zvykom, každý rok sa celoštátne kolo koná v inom kraji. V dňoch 24. až 27. marca 2019 sa 40 súťažiacich Celoštátneho kola 68. ročníka Matematickej olympiády spolu s komisiou tešili z pohostinnosti Hotelovej akadémie J. Andraščíka v Bardejove. 


PRIHLASOVANIE NA IJSO JE SPUSTENÉ!

13. 3. 2019

IJSO – International Junior Science Olympiad je medzinárodná vedomostná súťaž zameraná na poznatky z fyziky, chémie a biológie, ktorá je určená žiakom do 16 rokov. Prihláste sa na celoštátne kolo IJSO 2019, prebojujte sa medzi najlepších a reprezentujte Slovensko na medzinárodnom kole IJSO 2019 v Katare!


PRÍPRAVY NA CELOŠTÁTNE KOLÁ PREDMETOVÝCH OLYMPIÁD SÚ V PLNOM PRÚDE

26. 2. 2019

Blíži sa obdobie, kedy sa postupujúci súťažiaci z rôznych kútov Slovenska stretnú na celoštátnych kolách jednotlivých predmetových olympiád, aby zabojovali o titul toho najlepšieho medzi najlepšími na Slovensku. Niektoré mená postupujúcich sú už známe. Viac sa dočítate v článku.


PF 2019

21. 12. 2018

 Príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2019 návštevníkom www.olympiady.sk.


Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov