IUVENTA / Olympiády / Novinky OLYMPIÁDY

Novinky OLYMPIÁDY


Historický úspech slovenskej reprezentácie na 51. ročníku Medzinárodnej chemickej olympiády

5. 8. 2019

Paríž sa v dňoch 21. – 30. 7. 2019 stal dejiskom 51. ročníka Medzinárodnej chemickej olympiády (MChO), na ktorom sa, už ako je zvykom, zúčastnila aj slovenská delegácia.


Slovensko bodovalo aj na 50. ročníku Medzinárodnej fyzikálnej olympiády v Tel Avive

22. 7. 2019

Medzinárodná fyzikálna olympiáda sa v izraelskom Tel Avive stala v dňoch 7. – 15. júla 2019 udalosťou číslo jeden. Podujatie organizačne zabezpečila Univerzita v Tel Avive a počas deviatich náročných a nezabudnuteľných dní hostila 364 účastníkov zo 78 krajín sveta. Biológovia doniesli na Slovensko dve strieborné medaile

1. 7. 2019

V dňoch 17. – 22. 6. 2019 sa v Oswegu, štát New York, USA uskutočnil 9. ročník medzinárodnej súťaže GENIUS Olympiad. Súťažiaci projektovej časti Biologickej olympiády Svetlana Botlová a Miloslav Mišík získali za svoje prezentované projekty strieborné medaile.


Pytagoriáda oslávila 40. narodeniny!

13. 6. 2019

Pytagoriáda už dlhé roky priťahuje deti základných škôl a vytvára im priestor na súťažné zápolenie v matematike. V dňoch  5. – 6. júna 2019 sa v Trenčianskych Tepliciach v Domove speváckeho zboru slovenských učiteľov konalo celoštátne kolo jubilejného 40. ročníka Pytagoriády. Organizátor IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zabezpečil pre súťažiacich hodnotné ceny vďaka hlavnému sponzorovi podujatia INTERSPORT Slovensko a tiež vďaka spoločnosti ESET.


Slovensko sa zapísalo do dejín Európskej fyzikálnej olympiády zlatými písmenami!

10. 6. 2019

V rámci 3. ročníka Európskej fyzikálnej olympiády, ktorá sa v dňoch 31. mája - 4. júna 2019 uskutočnila v Rige v Lotyšsku, päť šikovných talentovaných reprezentantov SR ukázalo svoje znalosti z fyziky pod vedením RNDr. Ľubomíra Muchu. V konkurencii 173 súťažiacich z 25 európskych krajín a 10 krajín mimo Európy získal cenu každý z našich súťažiacich. Povestnou čerešničkou na torte je zlatá medaila a certifikát absolútneho víťaza, ktorý vybojoval Jonáš Dujava, absolvent SPŠ elektrotechnickej v Prešove.


Prvý májový týždeň patril celoštátnemu kolu Dejepisnej olympiády

14. 5. 2019

V termíne 2. – 4. mája 2019 sa v Trenčianskych Tepliciach konalo celoštátne kolo už 11. ročníka Dejepisnej olympiády. Súťažiacich privítalo príjemné prostredie kúpeľného mesta, kde nasledujúce dni bojovali o hodnotné ceny.


30. výročie Nežnej revolúcie nosnou témou celoštátneho kola XXI. ročníka Olympiády ľudských práv

24. 4. 2019

Na Nežnú revolúciu spomína po tridsiatich rokoch aj Olympiáda ľudských práv. Nosné témy každoročného celoštátneho kola vždy pamätajú na dôležité historické medzníky a v duchu spomienok či vedomostí o roku 1989 sa niesol XXI. ročník celoštátneho kola Olympiády ľudských práv. Tento ročník však nebol poznačený iba týmto jubileom.


Modra privítala účastníkov Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

17. 4. 2019

V dňoch 11. – 12. apríla 2019 sa v Modre uskutočnilo celoštátne kolo 11. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Celoštátneho kola sa zúčastnilo 24 najlepších súťažiacich z celého Slovenska, ktorí boli rozdelení do troch kategórií.


Fyzboje rozhodli o víťazovi!

10. 4. 2019

Celoštátne kolo 27. ročníka Turnaja mladých fyzikov sa konalo v termíne 2. – 5. apríla 2019 v priestoroch organizácie IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v Bratislave. Turnaja mladých fyzikov sa zúčastňujú družstvá stredoškolákov pod vedením svojich vedúcich družstiev. Súťaž má špecifický priebeh. Zadania úloh sú publikované v propozíciách a vychádzajú zo zadaní pre Medzinárodný Turnaj mladých fyzikov.


Celoštátne kolo Olympiády v informatike je úspešne ukončené

3. 4. 2019

Dňa 27. marca 2019, tesne po ukončení celoštátneho kola Matematickej olympiády, sa na Hotelovej akadémii J. Adraščíka v Bardejove začala registrácia na celoštátne kolo Olympiády v informatike. Tento rok sa celoštátneho kola zúčastnilo 30 súťažiacich, ktorí si merali svoje sily počas dvoch súťažných dní.


Partneri

 
Vyhlasovateľ predmetových olympiád a postupových súťaží v SR
- Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ( www.minedu.sk )

Predmetové olympiády a postupové súťaže podporili:
- Univerzita Komenského v Bratislave, Prírodovedecká fakulta ( www.fns.uniba.sk )
- Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR ( www.zchfp.sk )  
- Slovnaft ( www.slovnaft.sk
- Dr. Oetker ( www.oetker.sk )
- Literárny fond ( www.litfond.sk )  

viac...

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov