IUVENTA / Projekty / Mládežnícka politika / “Youth Wiki” – online encyklopédia o mládežníckej politike

“Youth Wiki” – online encyklopédia o mládežníckej politike

Názov: “Youth Wiki” – online encyklopédia o mládežníckej politike

Extrakt:

Youth Wiki je on-line encyklopédia národných mládežníckych politík, ktorá je jednou z najnovších iniciatív Európskej komisie. Jej hlavným cieľom je podpora Európskej spolupráce v oblasti mládeže postavenej na dôkazoch. 

Info:

Youth Wiki je on-line encyklopédia národných mládežníckych politík, ktorá je jednou z najnovších iniciatív Európskej komisie.

Jej hlavným cieľom je podpora Európskej spolupráce v oblasti mládeže postavenej na dôkazoch. Do života bola slávnostne uvedená na konferencii, ktorá sa uskutočnila 12. decembra 2017 v Bruseli. Záznam z tejto konferencie si môžete pozrieť TU.

Youth Wiki poskytuje aktuálne a užívateľsky priateľské informácie o národných mládežníckych politikách v rámci tém Stratégie Európskej únie pre mládež 2010 – 2018.

Ambíciou portálu Youth Wiki je sprostredkovať národné systémy, politiky a aktivity zamerané na mládež. Cieľom portálu je propagovať európsku spoluprácu v oblasti mládeže a podporovať tvorbu politiky postavenej na poznaní.

Odbor mládeže MŠVVaŠ SR poveril úlohou Národného korešpondenta Asociáciu Centier voľného času SR.

V spolupráci s externými expertmi boli potom do nej zozbierané a začlenené informácie z oblastí vzdelávania, zamestnanosti, participácie, sociálneho začleňovania, globálneho vzdelávania, zdravia a iné.

Podrobnejšie informácie v anglickom jazyku nájdete TU.

 

 

obrázok youth wiki 

 


Naspäť na zoznam

Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030