IUVENTA / Publikácie

Publikácie

Na podporu svojich aktivít a pri napĺňaní cieľov IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vydáva množstvo publikácií, ktoré sa týkajú rôznych oblastí práce s mládežou. Nájdite si podľa témy publikáciu, ktorá vás zaujíma. Ak chcete vlastniť papierovú verziu publikácie, radi vám ju zašleme – pokiaľ je v tlačenej forme k dispozícii.

Filter

zobraziť publikácie vyčistiť filter

2005

Xenofóbia a rasizmus

Program: Mládež
Táto publikácia ašpiruje podať viacero pohľadov na niektoré formy diskriminácie, pričom ich nebude definovať komplexne, ale spomenie základné fakty a využije mnohé teoretické, ale aj praktické vedomosti, ktoré sa dajú využiť pri rôznych školiacich aktivitách.

2004

Začíname s hosťovaním dobrovoľníka

Program: Mládež
Ak zvažujete väčšie zapojenie dobrovoľníkov do svojich aktivít organizácie, v publikácii Začíname s hosťovaním dobrovoľníka nájdete užitočné rady aj pre vás. 

Do Európy hrou III

Program: Mládež
Čo je dobré, toho nie je nikdy dosť. To platí aj o trilógií s názvom Do Európy hrou. Od vydania prvých dvoch častí sa situácia v oblasti grantových programov rozrástla o nové druhy aktivít – neformálne vzdelávanie, dobrovoľníctvo a naďalej obľúbené ostávajú medzinárodné výmeny mladých.

2002

Do Európy hrou II

Program: Mládež
V novej a vylepšenej verzii publikácie Do Európy hrou II nájdete nové spôsoby organizovania aktivít, ktoré môžu napomôcť nadobudnúť nové zručnosti, skúsenosti a prežiť nezabudnuteľné zážitky.

Pripravme kontaktný seminár!!

Program: Mládež
Obsah sa pripravuje… 

2001

Mládež na krídlach alebo princípy medzinárodnej práce s mládežou

V poslednom desaťročí sa zvýšil počet mladých ľudí, ktorí využili možnosť študovať alebo absolvovať prax v zahraničných firmách za pomoci projektov, ktoré využívajú medzinárodnú spoluprácu so zahraničnými partnermi.

Do Európy hrou

Program: Mládež
Publikácia prináša nové pohľady a možnosti riešenia aktivít v rámci medzinárodných výmen mládeže bez toho, aby sa všetky podobali na ponuky cestovných kancelárií.
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030