IUVENTA / Publikácie

Publikácie

Na podporu svojich aktivít a pri napĺňaní cieľov IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vydáva množstvo publikácií, ktoré sa týkajú rôznych oblastí práce s mládežou. Nájdite si podľa témy publikáciu, ktorá vás zaujíma. Ak chcete vlastniť papierovú verziu publikácie, radi vám ju zašleme – pokiaľ je v tlačenej forme k dispozícii.

Filter

zobraziť publikácie vyčistiť filter

2014

Mládež v akcii – Investícia do budúcnosti

Program Mládež v akcii bol programom Európskej únie, do ktorého sa mohli mladí ľudia na Slovensku zapojiť v rokoch 2007 – 2013.

2013

Mládež v akcii: Šanca na zmenu aj pre mládež v rómskych komunitách

Táto publikácia je primárne určená pracovníkom Národných agentúr programu Mládež v akcii, ako aj všetkým tým, ktorí by radi zapojili do svojich programov a aktivít znevýhodnenú rómsku mládež.

2012

Európska dobrovoľnícka služba na Slovensku

Európska dobrovoľnícka služba (EDS) poskytuje mladým ľuďom vynikajúcu príležitosť, ako stráviť v zahraničí až jeden rok, urobiť niečo pre seba, pomôcť druhým, spoznať inú krajinu, kultúru a pri tom sa niečo naučiť. 

Sila mladých

Cieľom tejto publikácie je pomôcť samosprávam pri naštartovaní procesu komunikácie s mladými ľuďmi a viesť ich pri príprave strategického plánu tvorby politiky mládeže na miestnej úrovni.

2010

Do Európy hrou IV

Po úspešnej trilógii metodických príručiek Do Európy hrou prichádza štvrté pokračovanie s novými námetmi na aktivity, ktoré reagujú na súčasnú informačnú dobu.

2009

Hosťujeme dobrovoľníka Európskej dobrovoľníckej služby

Publikácia, ktorá je určená najmä hostiteľským organizáciám, v mnohom inšpiruje i vysielajúce organizácie.
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030