IUVENTA / Publikácie

Publikácie

Na podporu svojich aktivít a pri napĺňaní cieľov IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vydáva množstvo publikácií, ktoré sa týkajú rôznych oblastí práce s mládežou. Nájdite si podľa témy publikáciu, ktorá vás zaujíma. Ak chcete vlastniť papierovú verziu publikácie, radi vám ju zašleme – pokiaľ je v tlačenej forme k dispozícii.

Filter

zobraziť publikácie vyčistiť filter

2012

Európska dobrovoľnícka služba na Slovensku

Európska dobrovoľnícka služba (EDS) poskytuje mladým ľuďom vynikajúcu príležitosť, ako stráviť v zahraničí až jeden rok, urobiť niečo pre seba, pomôcť druhým, spoznať inú krajinu, kultúru a pri tom sa niečo naučiť. 

2011

Ruka v ruke alebo Ako a prečo pracovať s mladými dobrovoľníkmi

Publikácia prináša základné informácie o priebehu a výsledkoch vyššie uvedeného pilotného programu na podporu dobrovoľníctva mládeže v komunitách.

2010

Môžeš otvoriť ich obzory

Na Slovensku existuje niekoľko organizácií, ktoré sa špecializujú na prípravu a vzdelávanie dobrovoľníkov na prácu s mládežou. V poslednom období sa diskutuje aj o špecifickej oblasti dobrovoľníctva – dobrovoľníctva v rómskej komunite. 

2009

Hosťujeme dobrovoľníka Európskej dobrovoľníckej služby

Publikácia, ktorá je určená najmä hostiteľským organizáciám, v mnohom inšpiruje i vysielajúce organizácie.

2006

Ja nie som dobrovoľník! Ja to robím iba tak...

V publikácii nájdete dobré príklady z praxe, ktoré sa realizovali v mimovládnych organizáciách alebo inštitúciách aktívne pracujúcich s dobrovoľníkmi.

2004

Začíname s hosťovaním dobrovoľníka

Program: Mládež
Ak zvažujete väčšie zapojenie dobrovoľníkov do svojich aktivít organizácie, v publikácii Začíname s hosťovaním dobrovoľníka nájdete užitočné rady aj pre vás. 
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030