IUVENTA / Publikácie

Publikácie

Na podporu svojich aktivít a pri napĺňaní cieľov IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vydáva množstvo publikácií, ktoré sa týkajú rôznych oblastí práce s mládežou. Nájdite si podľa témy publikáciu, ktorá vás zaujíma. Ak chcete vlastniť papierovú verziu publikácie, radi vám ju zašleme – pokiaľ je v tlačenej forme k dispozícii.

Filter

zobraziť publikácie vyčistiť filter

2009

Databáza publikácií zameraných na výchovu mladých ľudí k ľudským právam

Po konferenciách Kompas na Slovensku, ktoré sa konali na jar 2009 vyvstala medzi zúčastnenými potreba ďalšej spolupráce medzi inštitúciami (pracujúcimi s témou výchovy mladých ľudí k ľudským právam, ktoré zastrešuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže) a odborníkmi, pedagógmi či mládežníckymi pracovníkmi. 

2008

Živé knihy: Nechajme knihy rozprávať

Predstavte si, že čítate knihu, ktorá má zaujímavý názov a obsah, ale veľa vecí by ste ešte potrebovali s niekým prediskutovať, doplniť, prípadne potvrdiť svoj názor. Mali ste niekedy príležitosť stretnúť sa s autorom knihy a uskutočniť to?  

Kompas – Manuál výchovy a vzdelávania mládeže k ľudským právam

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako možno ľudské práva vyučovať aj ako sa o nich možno učiť. Možno pracujete s mládežou, možno ste školiteľom, učiteľom alebo tútorom vo vzdelávaní dospelých, moderátorom workshopov, členom cirkevnej debatnej skupiny alebo ste jednoducho mladým človekom, ktorý sa zaujíma o ľudské práva. V tom prípade si Kompas určite pozrite.

Každý iný – všetci rovní

Metodická príručka pre vzdelávanie žiakov z oblasti ľudských práv, ktorá bola vydaná v rámci kampane Každý iný – všetci rovní v spolupráci so Združením Informačných a poradenských centier v SR (ZIPCeM) a s finančnou podporou Ministerstva školstva SR a Nadácie Orange. Kompletná sada pozostáva z obalu, pracovného zošita pre mladých ľudí a pracovných listov pre učiteľov a pracovníkov s mládežou.

2007

Compasito – Manual On Human Rights Education For Children

Compasito vydala Rada Európy ako manuál pre prácu s deťmi vo veku 7 – 13 rokov v oblasti ľudských práv.

2006

Prieskum názorov mladých ľudí pre potreby kampane Každý iný – všetci rovní

Doterajšie výskumy zamerané priamo na mládež sa snažili identifikovať, nakoľko sú mladí ľudia oboznámení s problematikou ľudských práv a nakoľko sú otvorení dodržiavať myšlienky tolerancie.

2005

Xenofóbia a rasizmus

Program: Mládež
Táto publikácia ašpiruje podať viacero pohľadov na niektoré formy diskriminácie, pričom ich nebude definovať komplexne, ale spomenie základné fakty a využije mnohé teoretické, ale aj praktické vedomosti, ktoré sa dajú využiť pri rôznych školiacich aktivitách.
Registrácia
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+sk_european_solidarity_corps_logo_cmyk baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030