IUVENTA / Publikácie

Publikácie

Na podporu svojich aktivít a pri napĺňaní cieľov IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže vydáva množstvo publikácií, ktoré sa týkajú rôznych oblastí práce s mládežou. Nájdite si podľa témy publikáciu, ktorá vás zaujíma. Ak chcete vlastniť papierovú verziu publikácie, radi vám ju zašleme – pokiaľ je v tlačenej forme k dispozícii.

Filter

zobraziť publikácie vyčistiť filter

2008

Živé knihy: Nechajme knihy rozprávať

Predstavte si, že čítate knihu, ktorá má zaujímavý názov a obsah, ale veľa vecí by ste ešte potrebovali s niekým prediskutovať, doplniť, prípadne potvrdiť svoj názor. Mali ste niekedy príležitosť stretnúť sa s autorom knihy a uskutočniť to?  

Kompas – Manuál výchovy a vzdelávania mládeže k ľudským právam

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako možno ľudské práva vyučovať aj ako sa o nich možno učiť. Možno pracujete s mládežou, možno ste školiteľom, učiteľom alebo tútorom vo vzdelávaní dospelých, moderátorom workshopov, členom cirkevnej debatnej skupiny alebo ste jednoducho mladým človekom, ktorý sa zaujíma o ľudské práva. V tom prípade si Kompas určite pozrite.

Každý iný – všetci rovní

Metodická príručka pre vzdelávanie žiakov z oblasti ľudských práv, ktorá bola vydaná v rámci kampane Každý iný – všetci rovní v spolupráci so Združením Informačných a poradenských centier v SR (ZIPCeM) a s finančnou podporou Ministerstva školstva SR a Nadácie Orange. Kompletná sada pozostáva z obalu, pracovného zošita pre mladých ľudí a pracovných listov pre učiteľov a pracovníkov s mládežou.

Občiansky deficit mládeže

Správa z výskumu podporeného v roku 2007 z finančných zdrojov IUVENTY a Ministerstva školstva  SR.

Ako sa učíme demokracii na škole?

Správa z výskumu podporeného v roku 2007 z finančných zdrojov IUVENTY a Ministerstva školstva SR.

Mládež – Mesto – Región

Správa z výskumu, ktorý realizovali pracovníci a pracovníčky Centra dobrovoľníctva pri UMB v Banskej Bystrici. Medzi pracovníkmi mestských a regionálnych samospráv a medzi zástupcami mládeže realizovali výskum, ako sa v praxi odohráva prolitika voči mládeži v oblasti aktívneho občianstva, informácií, neformálneho vzdelávania a pod. Výsledky nie sú ešte také, ako by sme si želali. V publikácii sa dozviete viac.

2007

Compasito – Manual On Human Rights Education For Children

Compasito vydala Rada Európy ako manuál pre prácu s deťmi vo veku 7 – 13 rokov v oblasti ľudských práv.

2006

Ja nie som dobrovoľník! Ja to robím iba tak...

V publikácii nájdete dobré príklady z praxe, ktoré sa realizovali v mimovládnych organizáciách alebo inštitúciách aktívne pracujúcich s dobrovoľníkmi.
Registrácia

banner-psm 
Plaváreň a sauna

Prenájmy priestorov

baner_erasmus+EZS  baner_konferencia_komprax Obrázok Európsky portál pre mládež baner_za_jedno_lano Mládež 2030