NovinkyPráca s mládežou

Slovensko má nového mládežníckeho delegáta pri OSN

Cieľom programu mládežníckeho delegáta je aktívna reprezentácia slovenskej mládeže na pôde OSN.

Výberová komisia zložená zo zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Národného inštitútu vzdelávania a mládeže, posledného mládežníckeho delegáta Šimona Babjaka a delegátky Nikoly Sekerešovej, 22. augusta 2022 rozhodovala o výbere nového mládežníckeho delegáta Slovenskej republiky pri OSN.

Do výzvy sa zapojilo 54 mladých ľudí, formálne náležitosti splnilo 35 prihlášok a do druhého kola sa na základe bodového hodnotenia prebojovalo 5 najlepších kandidátov a kandidátok. Komisia napokon rozhodla, že v rokoch 2022 a 2023 bude mandát mládežníckeho delegáta SR pri OSN plniť Michál Salíni.

Nový Mládežnícky delegát SR pri OSN
Michal Salíni – Nový Mládežnícky delegát SR pri OSN

Michal Salíni je študent medzinárodných vzťahov na Fakulte Sociálních Věd Univerzity Karlovej v Prahe, kde sa angažoval v Erasmus Student Network ako Buddy pre zahraničných študentov v Prahe.

Michal pochádza z regiónu Turiec, kde vyštudoval Bilingválne gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch. Bolo mu ľúto, keď videl svojich rovesníkov odchádzať zo svojho regiónu, a tak sa angažoval v občianskom združení Mladí pre Martin. Spoluorganizoval konferencie Speakers Martin, ktoré boli zamerané na neformálne vzdelávanie mládeže, či sa podieľal na organizácii Primátorskej debaty v Martine pred komunálnymi voľbami. S Parlamentom mladých Martin organizoval TEDx Youth Malá Hora v roku 2021.

Má za sebou pracovné skúsenosti z Kancelárie prezidenta SR, stáže v GLOBSEC-u, Parlamentného inštitútu ČR, ale aj z Letnej školy diplomacie na Ministerstve zahraničných vecí SR. Zúčastnil sa viacerých krátkodobých Erasmus+ projektov, vďaka ktorým navštívil krajiny ako Poľsko, Švédsko či Dánsko. Vycestoval aj na výmenný študijný pobyt do Litvy, kde sa zameriaval na bezpečnosť baltického regiónu. V roku 2018 sa mu podarilo vyhrať esejistickú súťaž Konzervatívneho inštitútu M.R. Štefánika. Michal sa v rámci svojej agendy bude zameriavať na priblíženie OSN mladým ľuďom na Slovensku, ako aj podpore neformálneho vzdelávania v oblasti kritického myslenia a zvyšovania povedomia o mentálnom zdraví mladých.

Novému delegátovi prajeme veľa úspechov pri výkone jeho novej agendy.

Nový Mládežnícky delegát SR pri OSN
Nový Mládežnícky delegát SR pri OSN
Súvisiace články
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (28.11.2022 – 4.12.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh hodín plavárne pre verejnosť nájdete TU.
NovinkyPráca s mládežou

KLIMATICKÁ KONFERENCIA COP27

3 min. čítania
Minulý týždeň sa Mládežnícky delegát SR pri OSN, Michal Salíni, zúčastnil na klimatickej konferencii COP27 v Šarm-aš-Šajchu v Egypte. Michal spolu s delegáciou prezidentky SR…
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (21.11.2022 – 27.11.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh plavárne pre verejnosť nájdete TU.