NovinkyOlympiády

Úspešné dievčatá vo vede aj vďaka predmetovým olympiádam

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien by sme chceli upriamiť pozornosť na 3 mladé dámy, ktoré sú úspešné v disciplínach, kde doposiaľ dominovali skôr chlapci. V ťažkej konkurencii medzinárodných súťaží s chlapčenskou prevahou sa presadili a získali pre Slovenskú republiku cenné zlaté, strieborné aj bronzové medaily.

Predstavujeme vám:

  • Elišku Macákovú – účastníčku Medzinárodnej a Stredoeurópskej olympiády v informatike (IOI, CEOI) a Medzinárodnej a Európskej dievčenskej matematickej olympiády (IMO, EGMO), 2 strieborné a 2 bronzové medaily;
  • Veroniku Ucekajovú – účastníčku Medzinárodného turnaja mladých fyzikov (IYPT), zlatá medaila;
  • Evu Jazmínu Tomečkovú – účastníčku Medzinárodnej chemickej súťaže Grand Prix Chimique (GPCh), zlatá medaila.

Tieto mladé dámy spája odhodlanie, disciplína, vytrvalosť, motivácia a účasť na medzinárodných predmetových olympiádach. Sen uspieť a niečo dokázať.

Tak začínajú svoje príbehy 3 mladé úspešné budúce vedkyne. Zhodli sa, že na ceste za svojimi snami im pomohli aj predmetové olympiády. Od školských kôl sa prebojovali až na tie medzinárodné.

Ich úspechy a odhodlanie ocenila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá im osobne vyjadrila slová podpory a uznania. Práve prezidentka je veľkou inšpiráciou a motiváciou pre dievčatá. Rovnako ako oni sa presadila v oblasti, ktorej dominujú skôr muži a ukázala, že ženy sú schopné čohokoľvek a môžu uspieť v akomkoľvek odvetví, pre ktoré nájdu svoje zaľúbenie a vášeň.

Na medzinárodných olympiádach sa zúčastňuje iba niečo vyše 3% dievčat. Netreba sa báť, rovnako ako sa nebáli naše reprezentantky. Nemáte čo stratiť, naopak, iba získať.

Milé dievčatá, inšpirujte sa cestou Elišky Macákovej, Veroniky Ucekajovej a Evy Jazmíny Tomečkovej na ich ceste za úspechom a začnite tú vašu úspešnú cestu písať už dnes.

www.olympiady.sk

Súvisiace články
NovinkyProgram Erasmus+

Výsledky výberových komisií programov EÚ ERASMUS+ a EURÓPSKY ZBOR SOLIDARITY

1 min. čítania
Na základe odporúčania výberových komisií programov EÚ Erasmus+ pre oblasť mládeže a Európsky zbor solidarity, zverejňujeme výsledky výberových procesov projektových žiadostí predložených…
NovinkyPráca s mládežou

Akreditované vzdelávanie ENVIROZÁŽITOK

1 min. čítania
Tento týždeň skončila posledná fáza akreditovaného vzdelávania ENVIROZÁŽITOK, počas ktorej si účastníci overovali svoje nadobudnuté vedomosti v Ekocentre SOSNA, v Družstevnej pri Hornáde. Environmentálne…
NovinkyPráca s mládežou

Bikrosová dráha v areáli IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže je otvorená športovým nadšencom a širokej verejnosti

1 min. čítania
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže dokončila revitalizáciu bikrosovej dráhy v jej areáli. Aktívne trávenie voľného času, či priestor na športovanie tu nájdu…