NovinkyOlympiády

Úspešné dievčatá vo vede aj vďaka predmetovým olympiádam

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien by sme chceli upriamiť pozornosť na 3 mladé dámy, ktoré sú úspešné v disciplínach, kde doposiaľ dominovali skôr chlapci. V ťažkej konkurencii medzinárodných súťaží s chlapčenskou prevahou sa presadili a získali pre Slovenskú republiku cenné zlaté, strieborné aj bronzové medaily.

Predstavujeme vám:

  • Elišku Macákovú – účastníčku Medzinárodnej a Stredoeurópskej olympiády v informatike (IOI, CEOI) a Medzinárodnej a Európskej dievčenskej matematickej olympiády (IMO, EGMO), 2 strieborné a 2 bronzové medaily;
  • Veroniku Ucekajovú – účastníčku Medzinárodného turnaja mladých fyzikov (IYPT), zlatá medaila;
  • Evu Jazmínu Tomečkovú – účastníčku Medzinárodnej chemickej súťaže Grand Prix Chimique (GPCh), zlatá medaila.

Tieto mladé dámy spája odhodlanie, disciplína, vytrvalosť, motivácia a účasť na medzinárodných predmetových olympiádach. Sen uspieť a niečo dokázať.

Tak začínajú svoje príbehy 3 mladé úspešné budúce vedkyne. Zhodli sa, že na ceste za svojimi snami im pomohli aj predmetové olympiády. Od školských kôl sa prebojovali až na tie medzinárodné.

Ich úspechy a odhodlanie ocenila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá im osobne vyjadrila slová podpory a uznania. Práve prezidentka je veľkou inšpiráciou a motiváciou pre dievčatá. Rovnako ako oni sa presadila v oblasti, ktorej dominujú skôr muži a ukázala, že ženy sú schopné čohokoľvek a môžu uspieť v akomkoľvek odvetví, pre ktoré nájdu svoje zaľúbenie a vášeň.

Na medzinárodných olympiádach sa zúčastňuje iba niečo vyše 3% dievčat. Netreba sa báť, rovnako ako sa nebáli naše reprezentantky. Nemáte čo stratiť, naopak, iba získať.

Milé dievčatá, inšpirujte sa cestou Elišky Macákovej, Veroniky Ucekajovej a Evy Jazmíny Tomečkovej na ich ceste za úspechom a začnite tú vašu úspešnú cestu písať už dnes.

www.olympiady.sk

Súvisiace články
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (28.11.2022 – 4.12.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh hodín plavárne pre verejnosť nájdete TU.
NovinkyPráca s mládežou

KLIMATICKÁ KONFERENCIA COP27

3 min. čítania
Minulý týždeň sa Mládežnícky delegát SR pri OSN, Michal Salíni, zúčastnil na klimatickej konferencii COP27 v Šarm-aš-Šajchu v Egypte. Michal spolu s delegáciou prezidentky SR…
NovinkyPlaváreň

ROZVRH HODÍN – PLAVÁREŇ PRE VEREJNOSŤ (21.11.2022 – 27.11.2022)

1 min. čítania
Aktuálny rozvrh plavárne pre verejnosť nájdete TU.